Broskvoň Rich May



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 188.159 (?)
9.5.2019 13:08

Proto tady uz nic nekupuju. Bud v zahranici, a nebo naroubuju. Schreiber, Okoplant, Fytos jsou dobri (urcite se najde jeste par dalsich), ale ti prekupnici, kterych je vetsina... tragedie. Pravdepodobne pojedu na podzim pro nejake stromky, tak jestli tam bude Rich May (mohla by), klidne ti ji Petre vezmu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2018 15:29

Tak samozřejmě je otázka, jestli ty odrůdy jsou skutečně ty, za které jsou vydávány. Sweat Dream jsem si koupil proto, že Spomyšl uvádí zralost od 15 července. Bohužel je celkem normální, že jejich popisy odrůd jsou zcestné. Hlavně ta doba zrání je často o měsíc až dva vedle.  Sice mám ten sortiment raných žlutomasých odrůd starý a stále stejný, ale třeba v minulém roce byly tyto broskve pro mě výborné, aromaticky broskvové, i dobře sladké, žádná jalovina. Jen nešly od pecky, což byla jediná nevýhoda. Hlavně to, Pavle, všechno vyfoť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.5.2019 11:28

Na stromku Rich May se objevily placaté plůdky, takže nic, jen další záměna. sad Pořád si říkám, jak je to v dnešní době vůbec možné, že když si někde objednáte nějaké zboží, přijde Vám úplně něco jiného, než jste si objednali. Mám dojem, že u jiného zboží se to tak často nestává. Jen e-shopy ovocných stromků si tohle pořád dovolují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 188.159 (?), 9.5.2019 13:08

Proto tady uz nic nekupuju. Bud v zahranici, a nebo naroubuju. Schreiber, Okoplant, Fytos jsou dobri (urcite se najde jeste par dalsich), ale ti prekupnici, kterych je vetsina... tragedie. Pravdepodobne pojedu na podzim pro nejake stromky, tak jestli tam bude Rich May (mohla by), klidne ti ji Petre vezmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.5.2019 17:00

Ze Spomyšle mám zasazených víc stromků, třeba Tardibelle, Maycrest, Lolita, Sweet Dream, takže jestli to všechno je klamání spotřebitele, tak "povedou tabulku". Zatím vede s přehledem Zoja. Jinak máš, Pavle, naprostou pravdu. Bohužel vítězí pohoda-klídek-tabáček. Než jezdit přes půl republiky pro stromky, nebo dokonce někam do Rakúska, tak si raději necháš stromky poslat až domů a pak se po čase nestačíš divit. surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 9.5.2019 22:59

jaaj to poznam, aj ja som mal mat sendvicovu broskynu a bola z toho nakoniec obycajna gulata :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 10.5.2019 12:03

Peťane, mě ty placaté broskyne moc neberou. Mám Saturn a zatím nic zvláštního. Vůbec se mi taky nelíbí, připadají mi jako kdyby byly něčím napadené a zdeformované. Placatá jabka by Vás zřejmě taky nelákala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 10.5.2019 20:52

Ja mam zase Belmondo, a aj mne sa viacej pacia klasiky (napr. take dobre dozrete Flamingo :-),. Tieto splostene sa blbo aj odrhavaju, lebo mi tam skoro vzdy zostane kusok supky pri stopke, kedze sa neda vykyvat. Ale zase detom velmi chutia, su velmi sladke a dobre sa im drzia v ruke :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 19.6.2021 8:41

Dobrý deň,  a ako je na tom Sagittaria alebo Rich May s praskaním kôstky? Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika