Broskvoň pro palmetu



host - 168.103 (?)
2.3.2020 9:40

a fotku byste neukázal? Mně vedení palmety moc nešlo, byla to Earliglo a stromek mi po 18 letech zašel. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 1.3.2020 23:04, zobrazeno: 2126x

Prosím poraďte odrůdu a podnož pro palmetu. Ráda bych vysadila 2 broskvoně, jednu pozdní a jednu brzkou. Pokukuji po Cresthaven a Favorita Mor. Chtěla bych je pěstovat na jižní straně domu jako palmetu u plotu (hned u zdi ne, tam je vinná réva). Zároveň tam není moc místa na to pustit strom jako zákrsek do prostoru, tak mě napadla ta palmeta. Chuťově máme Redhaven a ta je výborná. Preferuji vetší pevné plody výborné chuti. Půdu máme špatnou, jílovitou, ale pro stromy jsme kopali 1mx1mx80cm díru a v tom rostou v pohodě. Výškově - Praha.

Ztrácím se v odrůdách a v podnožích. Poradíte někdo tipy na co se pro můj záměr zaměřit? Klidně i jiné odrůdy. Na té FM mě odrazuje horší odlučitelnost od pecky. 

Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.93 (?), 2.3.2020 9:15

Broskvoně mám cca 4 roky jako palmety u zdi v těžké půdě na různých podnožích: rakoniewická, bsb2, semenáč a díky Bohu zatím jsem nezaznamenal odlišnosti v růstu. Mám je zasazeny v koších v dírach cca 70x70X40 cm. Mám RH a FM3 a vím, že jsem si vybral dobře. FM navíc nádherně kvete a nezaznamenal jsem nějakou špatnou odlučitelnost od pecky. Z bělomasé brzké Primissimy Delbard se mi vyklubala pozdní žlutomasá, takže tady sloužit nemůžů a na dodatečné plody Harbingeru zatím čekám, ten i když taktéž na rakoniewické, tak od začátku roste pomaleji, ale i špatně už pučel... Jen pozor na postřiky. "Kamarád" mi poradil na postřik sulku místo kuprikolu a celá nová oranžová fasáda mi žešedla či zezelenala, takže mu ještě musím zajít poděkovat zleva zprava! Rež broskvoní není úplně lehký a na palmetě je třeba uvažovat 2x tolik co a jak střihnout - bude to fuška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 2.3.2020 9:34

no to dá rozum, že na fasádu je nutné před postřikem dát nějakou ochranu. I postřik Kuprikolem barvu fasády pozmění. Vlastní zkušenost. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 2.3.2020 9:40

a fotku byste neukázal? Mně vedení palmety moc nešlo, byla to Earliglo a stromek mi po 18 letech zašel. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 2.3.2020 12:45

Jak říkám, stromky mám 4 roky a stále se učím, dokonce jsem zde na fóru sám žadal o radu, jak je stříhat (neúspěšně), takže, že by bylo co ukazovat tvrdit nebudu, ale "jakési" foto přikládám.

No už jsem si pořídil snad lepší postřikovač, ale zatím co po postřiku kuprikolem jsem nechal zeď tak jak je, či někdy ji slil vodou a vše bylo OK... tak sulka i po částčném omytí udělala své. Holt to už je daň za výsadbu u stěny. V době roubování a tisíce jných činností si nedokáži představit, že bych ještě zakrýval stěnu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 2.3.2020 15:49

Pěkné. Já mám fotku z 2013, to bylo Earliglo 13 let a i když jsem se snažil, u země jsem jí neudržel. Západní stěna. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RUBIK - (21) - 91.196 (?), 2.3.2020 16:32

Není problém vyrobit roletu na rychlou instalaci a opakované použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika