Broskvoň do vyšší nadmořské výšky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 136.34 (?) 
22.12.2007 19:12

Okolí Rokycan, 400 m.n.m... Žádné extra chráněné stanoviště, rovina, chráněno zdmi od východu a jihu. Odrůda Red Haven a Luna. Pokud nepřijdou v květu mrazy, bez problémů. Slyšel jsem, že Luna je nahrazována odrůdou Felix.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 77.59 (?), 15.1.2008 18:41

Vřele doporučuji Red Haven. Pěstuji ji i na Šumavě v 840 m, na mírně chráněném stanovišti. Pokud při květu nezmrzne, je velmi dobrá úroda. Na desetiletém stromu jsem v posledních dvou letech sklidil po 40 kg.

Přeji mnoho úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 113.157 (?), 25.1.2008 21:43

....vyzkouším Red Haven odrůdu, ale nevadí jí vítr...jsem z Vysočiny a fouká tady skoro stále? Stačí jeden nebo dva stromky?

....meruňka je asi scifi.....nebo by v nadmořské výšce nad 500 šla?

děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 250.10 (?), 26.1.2008 9:40

Jestli jeden nebo 2 stromky? Záleží, kolik toho sníte. Pokud myslíte kvůli opylení, broskev je samosprašná a navíc druhý Redhaven by jako opylovač byl stejně k ničemu
   Využijte nějaké chráněné stanoviště, třeba u jižní zdi, nejen kvůli větru, ale i z důvodu akumulace tepla.
   Meruňka má nároky podobné, snad je díky časnějšímu kvetení jestě o něco náchylnější na zmrznutí květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.201 (?), 11.2.2008 10:27

Dekuji, doufám, že píšete nikoli žertem. Hodlám totiž pěstovat Redhaven a Sunhaven přibližně o 200 metrů níže než Vy v podhůří Šumavy, tak to snad nebude tragédie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 12.2.2008 8:48

Nazdar. Mám takový asi trapný dotaz. Co si myslíte o zakrývání menších stromků broskvoní netkanou textilií. Netušim dají-li se snadno získat větší kusy, ale kdyby se v období mrazů dva tři stromky přikryly, s tím že by tato textilie mohla na stromcích i zůstat pár dní, mohla by se úroda zachránit ne?

U nás již druhým rokem mrzlo v červnu a to cca. -7C.Pomrzla velká část květů hrušní jabloní a hlavně peckovin.(ok. Vsetín 550m.n.m.) Broskve tedy neměly šanci.

Nejde mi o přikrývání broskvoňového sadu, ale o záchranu úrody dvou tří stromků menšího vzrůstu:-) Otázka je, jestli by se nepotrhala, nebo zda-li by nebo třeba nějaké konstrukce(lehké) a td.

Pokud jde o pěstování z pecek, mám s tím velmi dobré zkušenosti, ovšem měl jsem k dispozici semena z řady BVA. Za dva až tři roky pěkná korunka, broskvoňě opravdu jedou jak z vody.

Mějte se zdraví Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.2.2008 10:26

Viděl jsem v Norsku krychlové konstrukce kolem třešní - na jaře folie v noci proti mrazům, v létě textilie přes den proti ptákům.
   Ptal jsem se, zda se nevyplatí spíš ty třešně koupit  (stromy rostly skoro na skále). Říkali, že jo, nebýt tučných dotací na každý strom od určité rovnoběžky.
   Právě proto bych volil asi raději folii než textilii - ta neudrží tak dobře mikroklima - a jenom na noc očekávaných mrazů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 12.2.2008 11:46

Mno zajímavé. Mě ta textilie napadla, bo se dá rychle sundat, a říkám si že to stromky zachrání právě v době mrazů. Podobné řešení mě napadlo u révy vinné, kte by se textilie připnula na drát který je výš než ohnuté tažně. S tou folií by to určitě fungovalo, ale to bych mohl rovnou pěstovat ve foliovnících a to asi nechci. Po pravdě červnové mrazy mě (promintě mi ten výraz) pěkně serou, a kazí mi mé pozitivní představy o ovocnaření a přírodě u nás celkově.
Kdyby např mrzlo 3 dny v týdnu, přehodila by se plachta 9 x 9m a člověk by měl klid.,opravdu jen teoretizuji, ovšem vim jaký je to pocit hledět na černé základy třešní, či dvě várky totálně pomrzlých výhonů révy.

Zatim. (Karel Hajda)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.28 (?), 17.2.2008 9:11

V loni z jara jsem měl také obalenou broskvoň freš folii a na hoře byla netkaná textilie a topil jsem propa-butanem a stejně zmrzla celá úroda odumřela i část větví bylo tři dny při zemi -7°C ve dvouch metrech kolem -5°C nebylo to nic platné snad to bude lepší letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 18.2.2008 9:55

Vloni při mrazech během kvetení jsem po dva dny večer přitáhl jak pod broskev tak meruňku zbytky starých kamínek, rozdělal oheň a ten zasypal mokrýma pilinama.Kamínka jsem dal proti větru od stromu.Bydlím na kraji vesnice, takže jsem nikoho snad neomezil.Meruňka pomrzla i přes kouř,květy broskve přežily.Násada plodů byla menší.

P.S.V jakési poválečné učebnici pro ovocnářské školy jsem četl výpočet, kolik valníků mokré slámy je třeba na zadýmování sadu.Odněkud mi v paměti utkvěla poznámka,že na zadýmování sadu lze použít i staré pneumatiky.To ještě nebylo vynalezeno slovo ekologie.Hezký den přeje Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika