Broskve 2023



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
7.4.2023 11:13

Jen jsem konstatoval, že jakýsi pan Přasličák působí pod "doktorskou kuratelou" na "fialovohlavatém" "truc" fóru. Představovat mi ho nemusíte. Co se týče bělomasek, tak opakuji, že nejchutnější bělomasku tady pěstovala sousedka z pecky. Plody sice malé, ale za to silně aromatické i sladké. Prostě měly správný "říz". Sice to zpochybnil doktor Miloš Vysloužil, stejně jako moji pozdější Krasavu, což by měla být vyhlášená odrůda, ale podobně vynikající chuť jako ty sousedčiny broskve, měla bělomasá broskev, kterou si pán vypěstoval z pecky s plodů odněkud ze zemí bývalého SSSR. Tady u mě občas něco předvede Amsdenova, taková Benedicte je sice pevná, ale je to prozatím "odvar". Možná se osvědčí Luna a Albatros. Celkem chválím bělomasou nektarinku Snow Queen, ale nikoliv za tu říznost, ale spíše za určitou chuťovou harmonii a hlavně NEJALOVOST. Dokud jí nezklátí rakovina, tak bych z touto nektarinkou spokojen. Pokud jde o placatý Saturn, tak si vyhledejte zde na fóru chvalozpěv Mittwocha, myslím z roku 2008. Každému chutná něco jiného.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 114.138 (?), 6.4.2023 11:30

Ja som sa broskyne Saturn po niekolkych rokoch zbavila. Mne vadilo, ze plody casto v strede praskali a potom sa znehodnotili. Som z juhu Slovenska. Inak kvitla a aj plodov mavala vela. A velmi dobre vzdy obrasila aj pri hlbsom reze, co napr. moja Redhaven nie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2023 12:37

Saturn je "bílý sendvič". Nějaké torzo stromku tady pořád mám. V chuti mě tyto odrůdy neoslovily, ale zkušenost jiných může být odlišná. Jakýsi pan Přasličák byl nedávno ve zprávách. Najdete ho na "truc" fóru (pokud to je on), tak se ho tam můžete zeptat. Co se týče současného kvetení, tak z odrůd, které mají miskovité květy nekvete ještě Amsdenova a falešný South Haven, což je nějaká bělomaska a nabízí se alternativa, že by to byla právě Amsdenova, ale dost pochybuju, protože v nedalekém zahradnictví Amsdenovu nikdy neprodávali. Maximálně tak všelijaké záměny. Ze zvonkovitými květy teprve začíná kvést Sunhaven, nekvete ještě Cresthaven a Tardibelle. Elberta na Rubiře už otevřela, na GF-677 ještě ne. Miskovitá pozdní broskvoň O´Henry taky kvete. Dost brzo otevřela zvonkovitá E.Lady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 6.4.2023 20:20

Pan Přasličák je známý a uznávaný pěstitel ovocnář ze Vsetínska. Já jsem právě placatou broskev sháněl, protože mi chutnají A bělomasé jsou pro mně "broskvovější". Jen jsem nebyl jistý, jestli u nás přežije. Ale co se nezkusí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 7.4.2023 11:13

Jen jsem konstatoval, že jakýsi pan Přasličák působí pod "doktorskou kuratelou" na "fialovohlavatém" "truc" fóru. Představovat mi ho nemusíte. Co se týče bělomasek, tak opakuji, že nejchutnější bělomasku tady pěstovala sousedka z pecky. Plody sice malé, ale za to silně aromatické i sladké. Prostě měly správný "říz". Sice to zpochybnil doktor Miloš Vysloužil, stejně jako moji pozdější Krasavu, což by měla být vyhlášená odrůda, ale podobně vynikající chuť jako ty sousedčiny broskve, měla bělomasá broskev, kterou si pán vypěstoval z pecky s plodů odněkud ze zemí bývalého SSSR. Tady u mě občas něco předvede Amsdenova, taková Benedicte je sice pevná, ale je to prozatím "odvar". Možná se osvědčí Luna a Albatros. Celkem chválím bělomasou nektarinku Snow Queen, ale nikoliv za tu říznost, ale spíše za určitou chuťovou harmonii a hlavně NEJALOVOST. Dokud jí nezklátí rakovina, tak bych z touto nektarinkou spokojen. Pokud jde o placatý Saturn, tak si vyhledejte zde na fóru chvalozpěv Mittwocha, myslím z roku 2008. Každému chutná něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.142 (?), 7.4.2023 13:17

No nemusíme si hladit ega a šoupat nožkou, stačí když se vzájemně, sneseme. Není potřeba se milovat, když milovat, tak někalou pěknou babu. Vy musíte mít paměť jak slon, Když si pamatujete, že M napsal něco o Saturnu a ještě rok. Teď jen abych se dožil nějaké úrody. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.4.2023 14:17
Pan Petr by mohl dostat řád zasloužilého diskutéra, tak se nedivte, že má takový přehled. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 7.4.2023 14:46

To mě překvapujete, pane PP, že se ptáte na Saturn a ani si informace nedohledáte zde na fóru. Já osobně rád změním názor na cokoliv, když mně předložíte plody Krasavy nebo Saturnu a budou jiné, než je znám. Ne všechno se povede. Krasava mně dost brzo zašla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 7.4.2023 18:49

No já to samozřejmě nemyslel zle s tou pamětí a samozřejmě jsem lecos zkoušel, jenže jsem našel vcelku prd. Co se chuti týče, asi nejvíc zkušeností máte vy, ale to je zkušenost nepřenosná, každý má jinou hubu. Pro mně je broskev utržená na vlastní zahrádce zázrak století. Zatím jsem ošmakoval jen Fairhaven a FM3, přičemž Fairhaven byl lepší. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 7.4.2023 21:25

Mittwoch psal o UFO3. Tento pán psal o Saturnu

host - 183.144 (?), 15.12.2008 18:44
Dobrý den,

broskvoň Saturn pěstuji čtvrtým rokem v Stč, kraji, v nadmořské výšce 250 m, má podobné pěstitelské nároky jako standartní odrůdy typu redhaven, odolností květních pupenů proti mrazu je přibližně stejná, rovně ž i plodnost je dobrá. Jedná se o broskvoň s plochým typem plodu(platerina), bělomasá, vynikající chuti, středně pevné konzistence. V některých státech se již delší dobu používá pro křížení,(tzv serie Ufo na univerzitě v Rímě) pro získání dalších odrůd tohoto typu plodu. zraje na konci srpna, cca 15 dnů po RH. Doporučil bych k dalšímu pěstování, rozhodně zasluhuje pozornost díky chuťovým vlastnostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 8.4.2023 8:41

Nevím, jak vámi kupovaný Saturn, ale broskvoně, co mi přišly před měsícem jsou narašené minimálně i teď. Podle mého názoru můžete klidně použít ještě Champion. Jiného stejně nic neseženete. Maximálně síru v Kumulusu. Na jeden stromek se Kumulus dobře naředí. U Championu se pravděpodobně prodává nejmenší balení 2x10 g. Pokud dobře počítám, tak by ten jeden sáček po 10 g byl na 2,5 litru postřiku (nejsilnější koncentrace). Na jeden stromek po výsadbě je to až moc, zbytek postřiku by jste musel vylít. Ovšem já mám Kumulusu 2 kg balení, nevím, jak se prodává po menších baleních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika