Bledé listy na broskyne



host - 82.2 (?)
10.6.2011 11:33

S Ferrovitom mám lepšiu skúsenosť v zálievke, než v listovom hnojení. dusík je tiež dôležitý. Pri nedostatku železa sú staré listy zdravšie/tmavšie a chlorozou trpia hlavne nové výhony. pri nedostatku dusíka je tomu naopak- viac žltnô staré listy, kým nové sú relatívne zdravšie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 92.61 (?), 10.6.2011 0:26, zobrazeno: 14668x

Mám dvojročnú broskyňu Luna a od jari má veľmi bledé listy s presvitajúcou tmavou žilnatinou. Neskoro pučala ako keby namrzla. Asi tri razy som ju striekal Ferovitom, aby som jej dodal železo. Veľmi jej to nepomohlo. Čím ju mám ešte prihnojiť, aby chytila farbu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.140 (?), 10.6.2011 0:40
Ferrovit obsahuje hlavne organicky viazané železo. Skúste viac dusíka. Broskyne majú na dusík dosť veľké nároky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 10.6.2011 8:48

Ak je to dusik, by bolo vhodne dat nejake komplexne hnojivo vo forme postreku. Napriklad krystalon start. Tam je dusika dost a zaucinkuje takmer okamzite. Navyse ma dalsie prvky pre pripad, ze by nieco dalsie stromu chybalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.2 (?), 10.6.2011 11:33

S Ferrovitom mám lepšiu skúsenosť v zálievke, než v listovom hnojení. dusík je tiež dôležitý. Pri nedostatku železa sú staré listy zdravšie/tmavšie a chlorozou trpia hlavne nové výhony. pri nedostatku dusíka je tomu naopak- viac žltnô staré listy, kým nové sú relatívne zdravšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 10.6.2011 22:18

Pokud broskvoň nereagovala na přihnojení železem na list, příčina žloutnutí může být v nedostatku přijatelného Mg. Důvodů nedostatku přijatelného Mg může být více (např. že chybí v půdě, nebo v důsledku přehnojení draslíkem a pod).

Nedostatek hořčíku se dá rychle odstranit opakovaným postřikem vhodného hnojiva na list, třeba Hycolem Z, MgN sol,  nebo i hořkou solí a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.45 (?), 11.6.2011 6:49

Ještě bych zkusil ke kořenům zálivku zelené skalice. Spolu s postřikem Fytovitu jsem takto zachránil angrešt.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.242 (?), 28.6.2011 15:11
Dobrý den nám se ty světlé listy objevili na nektarínách na nových nárustech, jak jsem vyčetla je to tedy nedosttek železa, můžete mi poradit nějaké hnojiva? děkuji Gábina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.230 (?), 28.6.2011 23:46
Dobrý deň! Bolo by dobré, keby ste poslala foto. Máte problém aj na mladých listoch? Úzke tmavé žilky na starších listoch nemusia byť príznakom nevyužiteľnosti Fe alebo nedostatku Mg, skôr nedostatočné množstvo využiteľného dusíka v pôde vzhľadom na tempo rastu nových výhonov. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 30.6.2011 6:21

Včera jsem prohlížel toto vybarvení na listech broskvoní a jak jsem již psal na jiné diskuzi, je toho letos abnormálně hodně. Na ostružinách Fytovit už zabral a listy se vybarvují "správným směrem". Nejvíce to mám na hrušních, broskvoních, révě, malinách, ostružinách, paprikách i okurkách. Vypadá to že vše letost roste nějak moc rychle (réva je už zralá na osečkování) a rostliny nestíhají prvky náležitě "zpracovat". Používám Fytovit na list a jsem s ním spokojen, na to že rostlinstvo letos v růstu "blázní" však žádný postřik neexistuje, s takovou bude brzo po sklizni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.2 (?), 29.6.2011 14:26

To co popisujete je jednoznačně známka nedostatku dusíku.

Největším konkurentem ve spotřebě dusíku je intenzivně sekaný trávník. Proto na trávník aplikujte trávníkové hnojivo s Mg (např. Lovogreen jarní) a na list broskvoně aplikujte 2% roztok močoviny (neutrální diamid nepálí).

Pokud nechcete používat chemii, pak nezbývá než pod broskvoněmi okopáváním udržovat černý úhor s případně namulčovanou posekanou travou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika