Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, děkuji za info a souhlasím s Vámi. Pravděpodobně to je suchá skvrnitost. V článcích o monilii opravdu není žádná zmínka o skvrnách na výhonech. Nepamatuji si však, že bych viděl nějaké projevy skvrnitosti na listech, jenom byly poněkud žlutší. Letos to budu sledovat.

Zatím jsem se však nikde nedozvěděl, co s napadenými větvičkami - odstraňovat? Postřiky, pokud jsem to správně pochopil, účinkují na pupeny -> větvička tedy zůstane napadená, a může dál praskat. Na oné broskvi je jediná kosterní větev, co vypadá zdravě. Dvě slabší jsou beznadějné, ty ustřihnu. Tedy zbývají dvě kosterní větve, z toho jedna je zdravá, a přemýšlím, zda už při řezu počítat s budoucím odstraněním té napadené -> na té zdravé ponechat výhony rostoucí dovnitř koruny.

To samé řeším i v případě švestky Katinka. Na jedné kosterní větvi je dominantní větev napadena, má obdobné skvrny a asi to bude letos praskat. Tak bych jí tu sílu převedl na jinou, zdravou větev. Je v tom však nějaký valný smysl? Postřiky se pokusím nějaké provést, ale to je jen prevence, není to řešení již napadených.

A k těm obrázkům - pořídit jiné? Nebo musejí být z vegetačního období?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika