Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Reldan 22 je smrad, že by jeden pad, ovšem příští rok použiju opět karcenogenní Calypso, které řádně hubí škodlivé činitele a ne jako tento "reldaník", který učinkuje slabě a s těmito názory jsem se již setkal i u dalších pisatelů. Snad to chtělo postřik ještě jednou zopakovat. Nevím jestli zapudil i včely, jako tenkrát panu Vinšálkovi, ale s opylením to není valné. Buď to bylo deštivým počasím nebo tímto hmyz odpuzujícím insekticidem. Jako tradičně se nejlépe opyluje Katinka, té nevadí zřejmě nic, ani horší stanoviště. Těchobuzická je na tom stejně jako v roce minulém. Překvapilo mě špatné opylení obou dvou Goldrichů, ale zase budou výběrové jakostní plody. Soused si stěžoval na špatné opylení meruněk, ale i třešní. Jak jsem si všiml, tak díky vysokým teplotám v době kvetení vykvetly pozdní třešně asi dva dny po těch raných, což je dost brzo. Tím, že všechno vykvetlo prakticky najednou a a stromy brzy díky vyšším teplotám odkvetly, došlo zřejmě k horšímu opylení. Vyjímku tradičně tvoří broskvoně, kde je opět plodů více, než by bylo zdrávo. Tříletý stromek Harbingeru je bohužel kapud a to pravděpodobně díky asfyxii. Ovšem vedle stojící raný Candor prosperuje úplně normálně a bude mít první úrodu. Harbinger by měl to samé, ale už to nestihne. Klasické příznaky (jež se tady opakují) jsou ty, že po normálním vykvetení a opylení se růst zarazí, listy zůstanou malé a postupně žloutnou. Mimochodem, pan rosti&slavík by jistě Candor ani zaplozenou těchobuzickou Tesku nebo falešnou Dixired (není to nakonec Harbinger?), za plnohodnotnou náhradu za Harbinger neuznal. Je to tak, pane rosti&slavíku? Zaplozené jsou i jiné červencové odrůdy jako Harnas, Royalvee, Sunhaven nebo Fenix. A samozřejmě jediná Favorita, která mi prozatím zůstala. Na Michaele je také už konečně něco. U meruněk jsou nadprůměrně opyleny Sundrop, Harogem a Bergeron. Panu rosti&slavíkovi se u Sundropu označení meruňka pro "univerzální" použití nelíbilo, ale já bych s tím souhlasil. Určitě nebude špatná ani v kompotech. Bohužel mně nevyrašila Velbora. Nadprůměrně opylené jsou i sladké meruňky Lemeda a Leala. Na slivoních se objevuje suchá skvrnitost (dírkovitost) a to zřejmě díky častějším deštíkům. U Hanity je náchylnost na tu chorobu známá, ale dírkovitost se objevuje i jinde. Proti strupovitosti peckovin použiju asi opět Horizon, ale možná už dříve, než v minulém roce. A to jen a pouze na v srpnu zrající odrůdy a pozdější. Samozřejmě, že strupy na plodech nezmizí, když už je tam jednou máte, ale další nepřibývají.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika