Velmi ranné Princess



host - 56.201 (?)
5.4.2016 9:33

S odrůdou Princess mám velmi dobré zkušenosti. Chuťově vynikajici salátová odrůda. Velikost hlíz střední, velikost natě střední až nižší. Odolnost proti škůdcům slušná. Porost ani sadbu nijak chemicky neošetřuji. Pěstuji ji pátým rokem na ostravsku a neměnil bych. Výhodou je, že uznaná sadba je k dostání v Globusu v 5kg pytli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Francesko - (2) - 225.100 (?), 20.3.2016 8:55, zobrazeno: 16037x

Má někdo zkušenosti s odrudou brambor Princess.Sázím Impaly a Marabela v nadmoř.výšce 350m na znojemsku.Koupil jsem na zkoušku pár kilo odrudy Princess ale tuto odrudu neznám.Mám jich jen platonek na předklíčení ale jsou některé docela velké, když je překrojím mám ránu nějak ošetřit? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 20.3.2016 10:18

Předně odrůda Princess není velmi raná, ale jen raná. Není tudíž vhodná pro nejranější sklizně a předkličování. Jde o výbornou salátovou odrůdu k uskladnění. Po překrojení bych ránu nechala zaschnout volně na vzduchu. Při překrajování je riziko šíření virových chorob z hlízy na hlízu nožem. Více si vyhledejte ve vyhledávači.  I zde na zahradě o dané odrůdě již bylo opakovaně diskutováno. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.201 (?), 5.4.2016 9:33

S odrůdou Princess mám velmi dobré zkušenosti. Chuťově vynikajici salátová odrůda. Velikost hlíz střední, velikost natě střední až nižší. Odolnost proti škůdcům slušná. Porost ani sadbu nijak chemicky neošetřuji. Pěstuji ji pátým rokem na ostravsku a neměnil bych. Výhodou je, že uznaná sadba je k dostání v Globusu v 5kg pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 5.4.2016 13:49

Když už krájíte sadbu, řeznou plochu ošetřit práškovým dřevěným uhlím!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.231 (?), 4.3.2018 14:19

Odrůda Princess je raná. Loni jsme ji měli poprvé, urodila se pěkně, vysoký výnos, ale už ji sadit nebudu, zdá se že chutná mandelince. Mandelinky-larvy jsme sbírali ručně, chemii pokud možno nepoužívám. Loni jsme měli 3 odrůdy brambor na poli a jen na Princess byla mandelinka.Nať byla světlejší než Concordia a Laura. Mandelinky jsme několik hodně let na bramborách vůbec neměli. Podruhé jsem loni sadil z předloňských Concordia (já jim říkám "pohřebáky") a opět se urodily, vysoký výnos. Je poloraná, B typ. Princess je AB a při vaření je to poznat, co je Concordia a co Princess. Laura měla také dobrý výnos, ale na Concordia nemá.Letos budu sadit rozhodně opět Concordia, uvidím, co bude s mandelinkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.37 (?), 2.10.2018 15:12

Odrůda Princess nám opravdu moc chutnala. Mám ráda tužší žlutomasé brambory, byly jedna jako druhá. Sadbu jsme už nesehnali a sázeli červené Red Fantasy, ale ta moc chutná larvám v zemi, ať už drátovcům nebo něčemu dalšímu, co se mi nepodařilo určit. Ale výnos byl opravdu fantastický, jedna brambora pro celou rodinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 168.36 (?), 12.4.2019 8:31

Stejná zkušenost. Laura velice úrodná žluťonká po uvaření a chuťově výborná. Princess nízká nať a nálet mandelinek. Laura vedle, brouků minimum. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika