Velmi rané brambory



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?) 
3.2.2015 19:15

Padesát kusů hlíz. Chápu, že při tomto množství není o skladování řeč. Někdo přede mnou psal, že mu Riviera vydrží nejméně do konce února. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 0.146 (?), 3.2.2015 19:28

dobry večer včera jsem pravě objednaval sadbu na políčko a dcera chtela i velmi ranné tak 25 kilo rané 100 kilo a polorané 50 kilo tak uvidíme jak se zadaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 3.2.2015 21:59

Kupuju 25kg bílých, 25kg červených-Impaly a Rozely, důkladně každý kus prohlídnu, nabitý vezmu do kuchyně k ochutnávce. Další stejné množství sadby vybírám z konzumních-hlavně z K.,už od prosince-chutné, dobře klíčící, deklarované jako pozdní. Sážu podle počasí-mezi Jozefkem a koncem dubna pod velký prosvětlený ořešák. Mezi ranými a pozdními odrůdami není příliš velký rozdíl-co se týká defin. zralosti! Kousek nad pozemkem mám trativod-voda ze střechy. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 4.2.2015 9:36

Nemůžete věřit tomu, co se píše na cedulkách v K. a dalších. Označení pozdní je jen obchodní označení, nikoliv skutečné odrůdové. Jako pozdní brambory jsou označeny i rané odrůdy, což zjistíte, když si přečtete označení odrůdy na pytlíku. Jako rané obchodníci označují první dovážené po zimě nebo první z nové sklizně. Později v létě jsou již všechny "pozdní" i když jsou to vlastně stále ještě rané nebo polorané. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 4.2.2015 10:51

Léta jsme u rodičů sadili Impaly, jelikož moc na výběr z velmi raných nebylo. Teď tcháni několik let kupovali Marabel a nám na to,,ukopnutí" pár taky přenechali. Ale nezdá se mi dobrá chuťově. Teď jsem jim zaškrtnula, ať zkusí objednat myslím Belladonu? tak jsem zvědavá. U nás půda jedním slovem hnusnáfrown jílovitá, těžká, mokrá. Ty Marabely v ní šly dobře, i Impaly, uvidíme, jak to letos dopadne...smiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.214 (?), 5.2.2015 18:16

K původnímu dotazu.Vloni jsem pěstoval Rivieru, výnos dobrý, trochu se mi nelíbila bílá barva dužiny a to, že již teď má klíčky jako pro výsadbu.Proto jsem přikoupil Collete, která má mít kromě vysoké stolní hodnoty i velkou dormaci(neklíčí na skládce tak brzy).Dříve jsem pěstoval i Magdu s dobrým výsledkem.Kromě těchto velmi ranýchk¨,ktarých sázím 10 kg, sázím 25 kg raných.Vloni to byla Adéla.Výsledek velmi dobrý, budu ji sázet i letos.Dříve to byla Marabel ale ta je velmi náchylná na plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.84 (?), 28.1.2016 6:14
Dobrý den, Moravský kras - to je řezníka - zásaditý půda na vápenci, poměrně úrodná, spíše těžká, odkud jste přesně? Já z Ostrova u Macochy. Vím, že mají dobrou zkušenost s odrůdou Adéla. Držím palce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.84 (?), 28.1.2016 6:31
Dobrý den, Moravský kras - to je rendzina - zásaditá půda,... Omlouvám se za překlepy v předchozím příspěvku (musel jsem vypnout automatické doplňování slov v editoru) Díky za pochopení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 29.1.2016 16:27

cheeky Pozor na zminované předpěstování v květináčích!!! Sázet v tomto případě opravdu opatrně, bramborový stvol je velmi křehký a pokud se zlomí tak celé přirychlení je k ničemu a vzcházení začíná od začátku, od klíčku. Než takto tak je jistější a bezpečnější rychlení pod bílou netkanou plachtou, přirychlení je o týden, podle počasí. To samé platí o volbě odrůdy, i u nich platí to co o hodinkách a holinkách oboje se natahují, tak stejné je to u velmi raných a poloraných odrůdách. Jarní mrazíky mohou přijít i 15.5. a ty mohou rané a velmi rané výdby zdevastovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 6.2.2015 18:00

Zadejte si Vesa Velhartice, případně Drago cz. Osobně jako nejranější považuji Colette, Keřkovické rohlíčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika