Velmi rané brambory



host - 144.84 (?)
28.1.2016 6:14
Dobrý den, Moravský kras - to je řezníka - zásaditý půda na vápenci, poměrně úrodná, spíše těžká, odkud jste přesně? Já z Ostrova u Macochy. Vím, že mají dobrou zkušenost s odrůdou Adéla. Držím palce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 3.2.2015 19:15

Padesát kusů hlíz. Chápu, že při tomto množství není o skladování řeč. Někdo přede mnou psal, že mu Riviera vydrží nejméně do konce února. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 3.2.2015 19:28

dobry večer včera jsem pravě objednaval sadbu na políčko a dcera chtela i velmi ranné tak 25 kilo rané 100 kilo a polorané 50 kilo tak uvidíme jak se zadaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 3.2.2015 21:59

Kupuju 25kg bílých, 25kg červených-Impaly a Rozely, důkladně každý kus prohlídnu, nabitý vezmu do kuchyně k ochutnávce. Další stejné množství sadby vybírám z konzumních-hlavně z K.,už od prosince-chutné, dobře klíčící, deklarované jako pozdní. Sážu podle počasí-mezi Jozefkem a koncem dubna pod velký prosvětlený ořešák. Mezi ranými a pozdními odrůdami není příliš velký rozdíl-co se týká defin. zralosti! Kousek nad pozemkem mám trativod-voda ze střechy. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 4.2.2015 9:36

Nemůžete věřit tomu, co se píše na cedulkách v K. a dalších. Označení pozdní je jen obchodní označení, nikoliv skutečné odrůdové. Jako pozdní brambory jsou označeny i rané odrůdy, což zjistíte, když si přečtete označení odrůdy na pytlíku. Jako rané obchodníci označují první dovážené po zimě nebo první z nové sklizně. Později v létě jsou již všechny "pozdní" i když jsou to vlastně stále ještě rané nebo polorané. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 4.2.2015 10:51

Léta jsme u rodičů sadili Impaly, jelikož moc na výběr z velmi raných nebylo. Teď tcháni několik let kupovali Marabel a nám na to,,ukopnutí" pár taky přenechali. Ale nezdá se mi dobrá chuťově. Teď jsem jim zaškrtnula, ať zkusí objednat myslím Belladonu? tak jsem zvědavá. U nás půda jedním slovem hnusnáfrown jílovitá, těžká, mokrá. Ty Marabely v ní šly dobře, i Impaly, uvidíme, jak to letos dopadne...smiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.214 (?), 5.2.2015 18:16

K původnímu dotazu.Vloni jsem pěstoval Rivieru, výnos dobrý, trochu se mi nelíbila bílá barva dužiny a to, že již teď má klíčky jako pro výsadbu.Proto jsem přikoupil Collete, která má mít kromě vysoké stolní hodnoty i velkou dormaci(neklíčí na skládce tak brzy).Dříve jsem pěstoval i Magdu s dobrým výsledkem.Kromě těchto velmi ranýchk¨,ktarých sázím 10 kg, sázím 25 kg raných.Vloni to byla Adéla.Výsledek velmi dobrý, budu ji sázet i letos.Dříve to byla Marabel ale ta je velmi náchylná na plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.84 (?), 28.1.2016 6:14
Dobrý den, Moravský kras - to je řezníka - zásaditý půda na vápenci, poměrně úrodná, spíše těžká, odkud jste přesně? Já z Ostrova u Macochy. Vím, že mají dobrou zkušenost s odrůdou Adéla. Držím palce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.84 (?), 28.1.2016 6:31
Dobrý den, Moravský kras - to je rendzina - zásaditá půda,... Omlouvám se za překlepy v předchozím příspěvku (musel jsem vypnout automatické doplňování slov v editoru) Díky za pochopení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 29.1.2016 16:27

cheeky Pozor na zminované předpěstování v květináčích!!! Sázet v tomto případě opravdu opatrně, bramborový stvol je velmi křehký a pokud se zlomí tak celé přirychlení je k ničemu a vzcházení začíná od začátku, od klíčku. Než takto tak je jistější a bezpečnější rychlení pod bílou netkanou plachtou, přirychlení je o týden, podle počasí. To samé platí o volbě odrůdy, i u nich platí to co o hodinkách a holinkách oboje se natahují, tak stejné je to u velmi raných a poloraných odrůdách. Jarní mrazíky mohou přijít i 15.5. a ty mohou rané a velmi rané výdby zdevastovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 6.2.2015 18:00

Zadejte si Vesa Velhartice, případně Drago cz. Osobně jako nejranější považuji Colette, Keřkovické rohlíčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika