Topinambura?



host - 136.16 (?)
19.5.2009 12:51

Dá se jejich rozrůstání zamezit položením linolea jaku u malin???Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 174.166 (?), 13.5.2009 0:01

Mě by hlavně zajímalo, jestli chutnají hryzcům. Na podzim jsem je zasadila, ale nedožily se jara. Mám zahradu u potoka a hryzec spolehlivě zlikviduje skoro všechno. Na druhé straně viděla jsem fotky rozlehlých planých porostů podél řek, a tam hryzci určitě musí být taky. Tak nevím. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.12 (?), 9.10.2008 10:37

Dobrý den, syn si přinesl domů malý vzorek a vysadili jsme jí na jaře, kdy sadíme zeleninu i brambory, a sklidili jsme zhruba 2 kg hlíz topinambury, po očištění chutná jako kedlubna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 9.10.2008 11:36

Zdravím, musí se na zimu vyndat, nebo přezimuje?Mám pocit že sousedce roste v neupraveném koutě zahrady, už tam byla loni.Tak bych letos šla na lup,(samozřejmně s dovolením :o)),jen abych nezbaštila neco jinýho.Dík Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kozelka - (21) - 48.64 (?), 11.10.2008 12:57

Topinambur se na zimu nemusí vyndávat - v tom je jeho zvláštnost a pozitivum. Hlízy nezmrznou a tak máte třeba v lednu k dispozici čerstvé hlízy (tedy jeslti se k nim dostanete). Sklízet hlízy topinamburu na jaře je dokonce výhodnější - hlízy obsahují více inulínu (cukru, vhodného pro diabetiky) než při podzimní sklizni. No a co na jaře na pozemku "zapomenete" sklidit, z toho vám vyrostou nové rostliny, takže je to takové perpetum mobile.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 11.10.2008 14:10
Díky za radu, tady v polabí se k nim dostanu v pohodě.:o)) Loni v zimě tu byl sníh dohromady tak dvacet hodin :o)) Lucka Jo, ještě bych ráda věděla jestli je velký rozdíl mezi nějakou šlechtěnou, nebo tou co nechávají vysazovat lesa páni pro divočáky?Víte někdo? díkL.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kozelka - (21) - 48.64 (?), 13.10.2008 21:06

Tak to je fakt dobrá otázka! Ve Státní odrůdové knize není zapsaná žádná odrůda topinamburu, nikdo se tím nezabývá, takže vše, co máme k dispozici, je jakýsi nekontrolovaný pelmel, který alespoň lesa páni nějak udržují. Ještě tak před 15 lety byla udržovaná malá plocha odrůdy Běloslupké bílé kdesi na Pacovsku, má se tedy zato, že kdyby došlo na odrůdu, tak je to většinou tato. Na druhou stranu vím, že existuje červená a kulatější odrůda než Běloslupké -  ta je také mnohem výnosnější. Pár odrůd myslím udržuje také Zoologická zahrada Dvůr Králové pro hrochy a další havěť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.16 (?), 19.5.2009 12:51

Dá se jejich rozrůstání zamezit položením linolea jaku u malin???Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 19.5.2009 13:49

Postačí meter koseného trávnika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.147 (?), 24.10.2010 9:30

Ahoj neznáte někdo recept na úpravu topinambur? Salát nebo tak něco. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.105 (?), 24.10.2010 17:37

Dneska jsem měl mrkvový salát s přídavkem topinambur a jablek. Hlízy jím taky uvařené ve slupce bez další úpravy (jako obloha k něčemu). Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika