Špatná sklizen



host - 254.91 (?)
27.10.2016 15:47

3.7. jsem zlikvidovala záhon s jahodama a po zrotavátorování nasázela brambory s klíčkama (asi 3 cm). Dnes jsem je dovybírala. Posílám foto. Jediná smůla byla, že teď hodně pršelo, tak jsou zablácené, jinak nemají jediný stroupek a jsou i veliký... Nestříkala jsem - neokopávala jsem. Jsou vypěstované na buničině a takto je pěstuji už několik let. Zdravím Míla


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 182.227 (?), 25.9.2016 12:41

Jo, jestli myslíte kdy je sázel, to už jsem psal, že nevím. Předpokládám, že snad někdy v únoru. A sázel je do zeminy, která měla hodně rašeliny. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.57 (?), 26.9.2016 20:12

Děkuji všem za odpovědi (i ty ironické), našla jsem tady i téma "sázení brambor ještě v červnu" kde se píše že se může ale lonské. Což jsem dodržela, možná tedy bude problém v "sadbě". Na samotných bramborách které byli sice určené k vyhození ale nic špatného, nic zhnilého (sice už nebyli úplně pevné a zač. klíčit) nebylo. Nat také byla pěkná.  S vodou není problém, máme studnu, zalévám.

Takže jestli to budu chtít zkusit příští rok také, páč nikdy nevím co tam po tulipánech v červnu dát, tak jedině si nechat nějakou sadbu z jara.

Jak ta ale vydrží do června nevím laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.15 (?), 26.9.2016 21:22

Moje sousedka řádek-dva velmi raných v červnu dává, má pak před zámrzem nové brambory. Nechává si pár kousků brambor z jarní sadby a ty vypěstované má spíš jen tak "na chuť", ne na množství (na to má ty klasicky sázené).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 27.9.2016 7:31

No jo, dobře píšete, že jsou velmi rané. V prodeji na konzum na jaře jsou kdoví jaké, ale rané to nejsou určitě žádné. Takže odrůdy s delší vegetační dobou do sklizně.  Navíc chemicky ošetřené proti klíčivosti, což dále opožďuje pořádný růst. Tady je ještě problém udržet slušnou sadbu právě až do června. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.9.2016 11:14

Už jsem to tu nejspíše psal, ale mám s pozdní výsadbou docela dobré zkušenosti. Ale buď jsem sázel své brambory (Rozára), ze kterých jsem obral ty nejdelší klíče a vysadil je zatím nejpozději 25. června, a to itak jako Vy - na drn do trávy, ale zaléval jsem je. Nebo jsem sázel brambory koupené, rané, které jsem nechal v sáčku z PVC a ony začaly klíčit. Rané brambory mívají krátkou dobu dormance, to vidíte, když je uložíte do sklepa. Narostly docela v pohodě. Když vidím výsadby v Polabí, sázejí se tam brambory i jako druhá kultura po rané zelenině. Nejspíše rané, které mají kratší vegetační dobu, narůstají je sklizni za 80-90-100 dnů. Sklizeň někdy v srpnu, září. Musí se to vyplatit, jinak by to nedělali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 27.10.2016 15:47

3.7. jsem zlikvidovala záhon s jahodama a po zrotavátorování nasázela brambory s klíčkama (asi 3 cm). Dnes jsem je dovybírala. Posílám foto. Jediná smůla byla, že teď hodně pršelo, tak jsou zablácené, jinak nemají jediný stroupek a jsou i veliký... Nestříkala jsem - neokopávala jsem. Jsou vypěstované na buničině a takto je pěstuji už několik let. Zdravím Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 27.10.2016 15:49

Ještě jedno foto z 28.7.2016      Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.152 (?), 27.10.2016 20:04
Klobúkom dolu, Mílo :-) "Kdo umí, umí. Kdo neumí (jako já) - čumí." IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika