Sázení brambor po staronovém způsobu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 106.11 (?) 
15.5.2012 12:12

Mě doma vyklíčily konzumní červené brambory a protože dělám regeneraci zahrady kde nikdo 8let nic nedělal, tak je určitě někam zassadím.jak čtu ty rady tady, tak to vidím na kompost nebo trávu:).zatím je mám venku v truhlíku a už jim roste nat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 209.135 (?), 10.8.2012 9:14

letos jsem vyzkoušel poprvé 1 řádek brambor do trávy a výsledek předčil očekávání - ne pod každým keříkem bylo úplně plno, spoustu toho sežraly myši, ale jinak mi v trávě vyrostly megabrambory - největší má půl kila! nápad s pletivem je super, příští rok bude úroda jednou taková :o)
chce to nešetřit trávou a řádky založit už napodzim, aby tráva stihla zetlít

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.28 (?), 21.6.2011 8:07

Dobrý den. Chtěla bych se podělit o zkušenosti s pěstováním brambor v posečené trávě. Materiál jsem začala skladovat už na podzim minulého roku. Se sázením jsem musela počkat až na první posečení louky a to je u nás až odkvetou pampelišky /kvůli včelám/. To bylo asi v polovině května. Obsypala jsem je lopatkou kompostu a přikryla zavadlou trávou. Někde jsem asi přihodila větší vrstvu a tráva taky nebyla rozsekaná jako rotační sekačkou a tak některé brambory se nemohly prodrat na světlo. Když jsem je kontrolovala a odhrnutím trávy pomáhala na svět zjistila jsem, že některé prýty jsou jakoby spálené nebo uhnívají.Chvíli to trvá než se vzpamatují a tak jsou dost nevyrovnané. Taky jsem zjistila, že některé hlízy zasazaných brambor byly pod příklopem trávy jako v peřinách /v suchu a teplu./. Budu ráda když se podělíte o své letošní zkušenosti. Jarča 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 21.6.2011 9:04

Pozoroval som zaujimavy ukaz. Na mieste, kde som mal zemiaky minuly rok mi vyrastla rastlina. Kedze tam bol este hrach, nestriekal som to ani proti pasavke zemiakovej, ktorej bolo velmi vela. Povedal som si, ze bude to pokusna rastlina. Daval som na nu hodne pokosenej travy. Hrach sa pozberal prec a ja som na zemiak hodil skutocne hrubu vrstvu pokosenej travy. Zemiak krasne rastie i ked o 2 m cez plot chrobak vyzral rastliny u susedy a to komplet. Moze trava takto pomahat?...napriklad odpudzovanim chrobaka? Inu skusenost mam, ked mi takto vyrastol minulorocny zemiak v cesnaku. Po zozrati rastliny zemiaku sa larvy pustili do cesnaku... asi som to mal odfotit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 21.6.2011 22:20

Dobrý den, taky jsme zkusili sadit brambory na zkoušku podle tohoto způsobu, zatím vypadají moc dobře, ovšem nedívala jsem se, co je pod natí.Vloni jsme už nechávali posečenou trávu u domu v hrobku, na jaro jsme zasadili par brambor, musela jsem jim taky pomáhat na světlo, taky byly prýty jako nahnilé nebo spálené, ale po odhrnutí trávy začaly krásně zelenat a růst.Včera jsem vyfotila, tak dám tady i fotky.Občas je poleji, je tady dost sucho, uvnitř, v trávě je hodně teplo.Jsem moc zvědavá na úrodu.Zapomněla jsem, kdy jsem je sadila, ale na tom už nezáleží, příští rok si budu dělat zápisky pro kontrolu.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 21.6.2011 23:00

Dobrý večer. Taky sázím brambory výhradně do trávy.

Dneska pořízené fotky. Po zesílení natě se bude přidávat již připravená tráva vedle řádku. Na další fotce se již připravuje letošní pokosená tráva pro sadbu v příštím roce. Toto jaro jsem ještě dal do spodu králičí pletivo proti hryzcům   a porovnám výtěžnost s nezabezpečeným záhonem. Zdeněk



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 3.5.2012 14:26

Pane Zdenku, jak se Vám osvědčilo pletivo proti hryzcům? (Já bych jej potřebovala snad pod všechny záhony, včetně skleníku angry.)

Minulý rok jsem zkoušela pěstování brambor v trávě, ale slepice se k ní vrhaly jakoby přitahované magnetem, rozhrabovaly, co se dalo i nedalo, takže úroda pramalá. Zato jsem na podzim měla připravený další záhonek (bez práce wink). Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 3.5.2012 22:19

Dobrý večer. Vzhledem k tomu, že na zahradě mám mnoho kousavých potvor" si králičí petivo nedovedu vynachválit. Sázím do "rabic" z tohoto pletiva stromky a keře. Mám jej pod celým skleníkem a pařeništěm. Letos mám hotový vyvýšený a osetý záhon pro kořenouvou zleleninu. Tímto pletivem také chráním kmeny proti okusu.Na zahradě neruším a nechám volně lovit kočky.  Ubrambor jsem prováděl porovnání pěstování s pletivem a bez pletiva. Okus brambor jsem nezaznamenal. V letošním roce budu opět pěstovat brambory na pletivu a bez něj a výsledek porovnám až v září. Jednoznačně lze říci, že používaní králíčího pletiva se vyplatí!!!  Zdeněk 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.39 (?), 19.6.2012 9:58

Letos jsem zkoušela brambory sázet do trávy i tradičně. Ty v trávě mi vyhrabali hraboši a myši a sežrali :D Tak nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.21 (?), 16.3.2017 17:25

Když hodně prší, tráva se promění v shnilou břečku, stalo se mi to už 2 x

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika