Sázení brambor ještě v červnu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 157.239 (?) 
26.6.2016 7:01

Tím matrošem kompostovým byste tomu nasadil Ježíškovu korunu, 220 cenťáků zaručenýchcheeky! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 246.135 (?), 26.6.2016 9:25

220 metrakov zo 4x2 m? To som si mal najst cascheeky. Inak ten material nie je kompost, indecisionale taky material... rozdrvene haluze z vrby a tak plus nejaky kompost medzi tym... Mozno kubik. Lezi v kompostovisku. To som chcel namiesat so zemou. Na to male policko by to stacilo... neviem, kupujeme vzdy skore sorty co su v co najmensom belani, take tie male plastove krabicky a tak... a vzdy nam vyrastie dzungla. Asi prestanem hnojit (hodim trochu cereritu po zasadeni) mozno vela dusika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 26.6.2016 10:03

Pane S.P.Ch: píšete pro mě poněkud tajuplně.Mohl by jste debatu trochu rozvinout.Nepletu si centaky s metrákama, ale zajímám mě co je příčina vysoké natě.Píšete velké sazáky.T.j.sadba?Píšete přebytek živin.Hnojím kompostem.Takže jsem tomu nasadil korunu?Ovorávám jen jednou.Chtělo by to víckrát? Letos se mi zdá, že je nať poněkud vysoká.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.6.2016 7:54

S traktorem to nemá nic společného, existuje motyka. Prostě když máte úzké brázdy, nelze to dost přihrnout, protože to jednak není kde vzít, druhak se to sesype. Toť oč tu běží. To že nestíháte je jiná věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.9 (?), 26.6.2016 17:02

Dobrý den, rozteče řádků brambor bývají různé, pracoval jsem kdysi (1981) na výrobě sazečů.

55 cm na tuto rozteč se sazeče v podstatě nedělali, používá se u drobných zahrádkářů

62,5 (60,5) cm - drobní zemědělci, taženo traktorem především Polsko, ojediněle ČSSR - převážná část produkce dvouřádkový sazeč

75 cm (70) cm - převážně bývalé ČSSR a export, 2 řádek i 4 řádek

80cm (90 cm až ojediněle 105 cm) - export např. Austrálie a zámoří

S rostoucí roztečí pochopitelně vzrůstá i tvar hrůbku.Od roztečí kol traktoru se potom odvíjí rozteč řádků. V současnosti sázím ručně na rozteč cca 69 cm a tvar hrůbku prohrnuji potom malotraktorem TZ4K-14. Luboš Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 25.6.2016 11:21

Něco těm bramborům chybí.Nějaký prvek z hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 25.6.2016 12:33

Nic jim nechybí. Dlouhá nať se prostě neudrží vzpřímená a praští sebou o zem. Délka natě je dána odrůdou, mě tohle dělají každoročně Laury.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 25.6.2016 14:55

Sorta, hlad, nebo i jednostranný přebytek živin, podmáčení, stín, velké sazáky, plytká výsadba, malá výška hrůbku, malá vzdálenost řádků, větrná hůrka?...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 25.6.2016 21:16
Nic jim nechybí. Dlouhá nať se prostě neudrží vzpřímená a praští sebou o zem. Já jsem si to nevymyslel.Mám několik odrůd a bylo mi dopručeno to přihnojit.Nať je vysoká a udrží se, nic sebou o zem nepraští.Teď už je to jedno ale příští rok budu uvažovat jak to zlepšit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.6.2016 11:07

Nerozumím tomu. Bramborová nať metr vysoká? Buď mají brambory mimořádně příznivé půdní podmínky, nadbytek dusíku nebo se táhnou ze stínu vzhůru za světlem. Že taková nať po vydatném lijáku lehne, je asi normální. Spíš by mě zajímalo, kolik toho narostlo pod zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika