Plevel u vzrostlých natí brambor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 131.15 (?) 
19.8.2010 10:50

S peťourem je problem v tom, že jednou za sezonu nestači. Mame brambořiště okolo 400 m2 -  a to uz je slusna darda na rucni praci. Letos jsme to rucne pleli celkem 4x, vystridala se cela rodina. Po tretim cyklu pleti jsme byli na dovolene - po navratu byl novy petour vyssi nez brambory a plny kvetu. Mam pocit marnosti. Takove pole zabere nekolik dni pilne prace, naposledy jsme na to byli 3 a stravili jsme pres 12 hodin cisteho casu jen pletim pole v letnim vedru. A uz dalsi den jsme videli jak klici dalsi tisice rostlinek. To je vazne nekonecny boj. Rikali jsme si ze po vyorani brambor ho zkusime nejak drasticky zlikvidovat ale nikdo nevime jak. Snad leda tam rozhodit seno a zapalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 1.1.2011 19:24

Pěstujte brambory v pokosené trávě a nemusíte okopávat a plít. liberdazdenek@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.107 (?), 13.8.2011 8:56

Omyl. Před sázením byl plevel ošetřen Dominátorem. Po vyhynutí jsem sázel. Před okopáním jsem použil ohnutá záda a brambory vypadaly krásně. Asi před deseti dny mi nezbývalo než použít stejný prostředek (tredy ta ohnutá záda), protože plevel začal přerůstat nať. Jednou za sezonu to je tedy málo, a aby byl záhon krásný, tak by to chtělo tak třikrát. Naštěstí osázená plocha se dá měřit pouze v metrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.78 (?), 23.2.2011 16:18
Postemergentně a preemergentně odborné výrazy, co znamenají? Jen se domnívám, ale jistě nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bramboracek - (5) - 55.164 (?), 20.6.2010 13:15

Po vzejití brambor lze prakticky proti dvouděložným plevelům použít dva přípravky: Sencor a Titus, nepočítám málo účinný Basagran. Je potřeba ale volit podle druhů plevelů. Sencor vůbec neumí svízel a Titus zase merlíky a rozrazily. Ideální je kombinace 0,5 kg Sencoru a 30g Titusu, chcete-li hubit i pýr nebo ježatku zvědněte Titud na 60 g. U Sencoru je po vzejití brambor ještě jedno nebezpečí, zhruba třetina odrůd reaguje silným popálením, protože těch odrůd je kolem dvou set, nelze napsat u kterých, ale v případě zájmu poradím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.8 (?), 19.8.2010 22:20

Každý rok jsme měli přes veškerou ruční snahu zaplevelené brambory. Letos bylo do polovice července sucho a tak to nebylo tak hrozné. Máme jich asi 3 ary. Když hlásí teplé počasi vezmu si širší motyčku a plevel jen  "seškrábnu", Potom lebeda, peťour a žabinec zaschnou a jejich růst se zdrží. Dnes jsem ořezávala natě a holé řádky jsem taky proškrábla. Než se budou vyorávat vydrží řádky už čisté. Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.78 (?), 23.2.2011 16:10
dotaz: reagoval by Senkor popálením na velmiranné odrůdy Rosára, Colette, Magda či Astoria? Hlavně na Rosáru a jednu z dalších, které bych chtěl sadit jako oblíbené odrůdy? Zdeněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 23.2.2011 19:17

V příbalové informaci je uvedená z Vašich odrůd jako tolerantní k Sencoru postřikem na list jen Rosara. Samozřejmě se dají všechny odrůdy ošetřit před vzejitím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 13.8.2011 20:20

Dobrý večer. Přečetl jsem kousek tohoto vlákna a jsem překvapen kolik chemie a práce se investuje do pěstování brambor. Já brambory pěstuji v trávě - to znamená, že je kolem 25 května strčím do loňské posečené trávy v půlce červana přihrnu další trávou a do sklizně si jich nevšimnu. Nemám plevel, mandelinku, plísně a hryzcům se taky do poměrně tlusté vrstvy trávy nechce. Viz foto. Zdeněk



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.234 (?), 16.3.2012 9:02

Pokud ovsem prijde dlouhodobe sucho a neni sance vetsi plochu zavlazovat, pak to nelze pouzit, protoze uschnou - vlastni zkusenost.

 Jestli mate moznost zavlazovat a nejste tedy zavisly na pocasi, pak mate vyhrano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika