Má to cenu?



host - 153.50 (?)
23.4.2020 21:43

Také držím palce a následně napište jak jste dopadl. Největší úrodu brambor jsem měl vždy na na podzim porytém nebo pooraném dílci louky (trávníku). Někdy jsem si pomohl, že jsem před zpracováním půdy dal na 1-2 měsíce na zamýšlený záhon tkanou textilii, která zahubila trávu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 22.4.2020 10:09

Záleží na půdních podmínkách. Do humózní písčité zeminy můžete sázet brambory i pod otočený drn. Pokud máte spraš či těžkou hlinitou půdu, měl jste začít již napodzim.

Jinak pokud máte ideální podmínky, tak budete rýt podél delší strany 3 lajny, do brázdy dáte brambory a přiklopíte další lajnou 6-7mou brázdu od té předchozí dáte další řádek brambor tak, aby Vám posléze za třetím řádkem zůstaly 3 max 4 lajny do kraje "políčka". Pak následuje postup jako u Brambory v seně. Místo nahrnování růvků budete vrstvit mulč z trávy posekané na zbytku zahrady.

Ad drátovci - lapák na larvy uděláte tak, že do staré ponožky dáte kukuřici, předklíčíte a zavázanou ponožku vložíte na týden do záhonku v úrovni sázených brambor. místo označíte klacíkem a po 7-10 vyjmete a i s polapenými drátovci vyhodíte. Jeden lapák se dává asi na plochu 4 m2, tedy budete potřebovat "4 ponožky".

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.91 (?), 22.4.2020 18:12

Díky všem za rady a povzbuzení.

Už jsem začal s přípravou záhonu. Drny jdou strhávat celkem snadno.
Půda je tady vrchní vrstva hlinitá, pod tím jíl, když i třeba méně zaprší, vydrží docela dlouho vlhká. Uvidíme.

Nějakou extra úrodu neočekávám, ale když nezačnu tak nikdy nesklidím vůbec nic. Minimálně získám nějaké zkušenosti.

Třeba se zadaří. A vzhledem k dnešní situaci si myslím, že naučit se vypěstovat si nějaké jídlo není k zahození. Zvlášť když mám kde pěstovat, lepší než jenom sekat trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.44 (?), 22.4.2020 20:01

DRžém Vám palce. yes

  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 23.4.2020 21:43

Také držím palce a následně napište jak jste dopadl. Největší úrodu brambor jsem měl vždy na na podzim porytém nebo pooraném dílci louky (trávníku). Někdy jsem si pomohl, že jsem před zpracováním půdy dal na 1-2 měsíce na zamýšlený záhon tkanou textilii, která zahubila trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 23.4.2020 23:24

Ještě lepší je místo textilie namulčovat 10 - 15 cm mokré čerstvě posečené trávy z okolních částí pozemku. Prvotní zapaření a cca měsíc práce bakterií udělá svou práci a pak se mulč jen zaryje.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika