Krájená sadba brambor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 140.110 (?) 
22.2.2014 21:00

U nas jeden podnikatel nakupi par kamionov neprebranych zemiakov ked je najnizsia cena, najme par dochodkin ktore mu to preberu na drobne, sadbu a hrube.Potom to preda ako konzumne, krmne a spominanu sadbu.A kazdy si mysli ze kupi bohvie co a pritom je to obycajny prebraty zemiak pri ktorom je nazov odrody.Zemiaky sa v europe pestuju uz storocia a pochybujem ze si nasi pretkovia robili tazku hlavu z nejakou sadbou.Je to moda poslednych desatroci.Ja pestujem zemiaky na cca 0.5ha a sadbu si vyberam so svojej urody.Hlavny doraz kladiem na vyber dostatocne velkej a zdravej sadby a starostlivost o podu do ktorej sadim.Neprehnojovat dusikom a poskytnut vyzivu vtedy ked to rastlina potrebuje.Na neurodu sa nemozem stazovat aj v rokoch ktore niesu na zemiaky naj.Samozrejme aj ja si na skusku kupim najaku novu odrodu len tak zo zvedavosti a ked sa osvedci tak si ju namnozim.Kupovat kazdy rok novu sadbu moze len tak niekto kto vysadi kyblik zemiakov.Miroslav K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 22.2.2014 21:09

Pan Miroslav, prave firmy co produkuju obrovske mnozstva konzumnych zemiakov, si sadbu kupuju a maju to dobre spocitane ze sa im to oplati.

Pisete ze kladiete dôraz pri vybere aby boli zemiaky dostatocne velke a zdrave. Ako zistite pri vybere ktore zemiaky su zdrave (virusove choroby, spory plesne)? Ja som minuly rok kupil sadbu malicku az sa mi zdalo ze je velmi mala (kaliber 25-35mm) vynos z 1,5a, 450kg velkych zemiakov, drobne a zemiaky urcene na dalsie sadenie nepocitam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.2.2014 22:13

Mně se to vyplatí. Kupoval jsem s visačkami UKZUZu takže vím, že to není nějaký přebraný kamion konzumních. Nebyli kalibrované (některé měly i 65 mm) ale převahu měly malé až střední. Co je hlavní, je že dají o 15-25% vyšší výnos než z vybrané sadby vlastní. V absolutních číslech je to asi, že sklidím z každého kg nasázeného o 2 kg více. Pokud by mi ty 2 kg chyběli pro samozásobení a musel bych je dokoupit, tak bych za ně zaplatil více než za tu sadabu. A pokud bych je prodával jako přebytek, dostanu při stejné práci více než mne stála sadba.

Jen mne mrzí, že jsem si vzpoměl "pozdě" a Laura je už beznadějně vyprodaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika