Jak vypadají Vaše brambory?



host - 116.7 (?)
25.6.2010 13:11

Dobrý den, tak my již asi 2 týdny brambory sklízíme, měli jsme je začátkem vegetace pod fólií. Chci se zeptat - jaký plot Vám protrhla ta prasata? Drátěný? Mám z nich strach, často je navečer vídám docela blízko zahrady na polní cestě. Jenže asi se s tím stejně nedá nic dělat... Nějaké zvíře či co nám už na zahradu prolézá a ničí hlavně rhododendrony, maliny a předevčírem zlomilo i sloupovitou třešničku, na jaře zasazenou. nevíme, co je to za potforu... Nemáte někdo ponětí? Díky, Helena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 158.26 (?), 23.6.2010 22:49, zobrazeno: 23139x

Ptám se proto, protože moje už žloutnou. Pochopitelně, přes veškerou péči (okopávání, plení, postřiky, modlení k Panence Marii) dostaly plíseň a pomalu se chystají do bramborového nebe. Mám pocit, že za týden po nich bude skutečně ámen a mohu sklízet. Zkušební vrty ukázaly, že hlízy jsou jakžtakž, velikost většího slepičího vejce. Takže s pravdou ven! Jak jsou na tom Vaše brambory?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.155 (?), 24.6.2010 8:06

Moje brambory, ještě minulý týden byly nádherné. Krásná zelená nať, bez známek plísně. Jenže, divoká prasata protrhla plot a uděla mi z brambořiště vojenský výcvikový prostor. Takže dnes mám akorát oči pro pláč. A to už některé hlízi byly velké jako pěst ruky. JP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.218 (?), 24.6.2010 14:47

Moje zatím vypadají dobře, nemohl byste napsat z jakého jste regionu?Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 24.6.2010 21:52

Naše brambory vypadají takto prozatím kvetou to, že stály ve vodě tak ještě dobrý a jaká bude úroda uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.7 (?), 25.6.2010 13:11

Dobrý den, tak my již asi 2 týdny brambory sklízíme, měli jsme je začátkem vegetace pod fólií. Chci se zeptat - jaký plot Vám protrhla ta prasata? Drátěný? Mám z nich strach, často je navečer vídám docela blízko zahrady na polní cestě. Jenže asi se s tím stejně nedá nic dělat... Nějaké zvíře či co nám už na zahradu prolézá a ničí hlavně rhododendrony, maliny a předevčírem zlomilo i sloupovitou třešničku, na jaře zasazenou. nevíme, co je to za potforu... Nemáte někdo ponětí? Díky, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.155 (?), 28.6.2010 9:56

Ano drátěný. To co popisujete by take mohlo být prase. U mě podrylo papriky, rajské. Né všechny a nesnědlo. Jenom vyrylo a nechalo ležet. Takže rada: podezdívka alespoň 30 cm a pevný dřevěný plot. Na větší části zahrady mám dřevěný a tam je vše OK, ale na jedné straně jsem chtěl ušetřit a natáhl jsem drátěný. Moje blbost jó kdo šetří má za tři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.26 (?), 30.6.2010 18:41

Vracím se k původní otázce. Psychicky jsem to nezvládla a vykopala nejvíc postižené brambory. Prakticky bez natě, pochybuju, že by hlízy bez listů rostly. Tož, nic moc. Ále co, buďme rádi, že při tom letošním počasí vyrostlo aspoň něco. Hned, jak vykopu všechny, nasadím druhou várku. To by v tom byl čert, aby něco neurostlo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 30.6.2010 21:11

My máme brambory taky zatím pěkné, teprve začínají nakvétat, protože jsme přes 700 m.nm.Co se týče té nati a brambor, učili jsme se, že pod vysokou natí mohou být klidně malé "šukálky" a pod nízkou, která moc nenarostla velké "kobzole".Samozřejmě nesmí mít plíseň.To je pak vymalováno.My jsme se letos vyhnuli i plísni na jahodách, protože taky teprve zrají, ale nejsou tu letos žadné třešně ani švestky, jablíček pár.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 2.7.2010 0:37

Mám strach se pod kopec podívat.

Po deštivých velikonocích jsem brambory sadil 7. a 8. dubna (asi o týden později než obvykle) do vlhčí, ale ne mokré půdy. Od 9. do 13. dubna opět pršelo a denní teploty okolo 8 až 10 °C. Dne 29. dubna jsem stačil část brambor (MARABEL a PRINCESS) nahrnout. Od 2. května, celý měsíc, skoro nepřetržitě pršelo (250 mm/m2). Brambory stály dlouhou dobu ve vodě. Těžká jílovitá půda se slehla, vytěsnil se vzduch, vyplavily se živiny a pak to ztvrdlo na kámen. Motyka ani drcák (plečka) se nechytaly. Nať začala žloutnout, až uschla skoro úplně. A tak brambory již více jak 2 měsíce živoří. Problémy s mandelinkou a s plísní nebyly. Měl bych asi zničit zbytek natě, nechat mírně popršet a pustit se do sklizně. Ještě budu muset sehnat na sázení alespoň pár kilo starých brambor, aby bylo co do ...y.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Marabel, Princess a Rafaela - současný stav
Marabel, Princess a Rafaela - současný stav
9. 5. 2010
9. 5. 2010
22. května, setrvalý stav
22. května, setrvalý stav
22. května 2010 - asetrvalý stav a ještě dalších asi 10 dnů pršelo
22. května 2010 - asetrvalý stav a ještě dalších asi 10 dnů pršelo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.251 (?), 4.8.2010 14:39

Zdravím,

naštěsti jsme je nestihly zasadit v dubnu ani v květnu, takže do hlíny šli až 15 června(pokud se to dalo nazvat hlínou). Měl jsem obavu aby vubec neco vylezlo. Naštěsti vylezly všechny, a dnes 4.8 pomalu odkvétaji a vypada to dobře. Snad budeme mít štěsti a nepřijde sucho. Známy co to stihly před dešti nemaji z brambor většinou vůbec nic, nebo jen pár keříčku. Asi nemá cenu vždycky spěchat.

Radim

Opava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika