Hraboši a brambory



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?) 
26.2.2011 17:31

Zahradničení je bezesporu koníček, někdo utápí peníze v hospodě, jiný v autech, třetí třeba na lyžích. Dost dobře si ale nedovedu představit ekonomiku pěstování brambor s použitím králičího pletiva. 
Slyšel jsem, že proti hryzcům se do řádku k bramborám přidávají šlupky od vlašských ořechů, jestli to funguje, to ale opravdu nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 26.2.2011 20:36

Dobrý večer. Taky o tom uvažuji, že natáhnu na zem pletivo a na to mulč a potom vlastní hlízy brambor. Dám návrh. Já to vyzkouším na Šumavě a vy u vás v těch 800m.n.m.  Kde to je?  Zajímalo by mě jestli pěstujete i ovocné stromy a jaké odrůdy. Rád bych se dozvěděl více o zahradničení v takových řekl bych okrajových skoro až extrémních polohách. Naoplátku mohu přidat 20 leté zkušenosti zahrádkáře z 1 000 m.n.m. Na závěr přikládám fotku letošního budoucího záhonu brambor . Mám takový záměr, že to budu fotit v pravidelných intervalech a bude - li zájem tak to tady zveřejním. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.35 (?), 27.2.2011 10:58

Dobrý den. Návrh se přijímá. Sám jsem zvědavý, zda to pletivo pomůže. O výsledku můžeme informovat na tomto vlákně. Samozřejmě, že tento způsob pěstování se nedá uplatnit na velkých plochách, ale na několika m2 proč ne. Jsem rád, že nejsem sám, kdo se pokouší o "nemožné" v těchto drsných horských podmínkách. Příjemný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.152 (?), 31.7.2011 15:41

Dobrý den, taky přidám něco k bramborám v trávě. nejdřív nějaký odkaz tady a tady. Sám taky letos zkouším pěstovat brambory v posečené trávě, snad to dopadne dobře, ale zezačátku jsem myslel, že z toho nic nebude, brambory měly docela zpoždění, ale už se prokousaly přes trávu a vypadají dobře.jinak permakultura asi bude znát, máte někdo bližší zkušenosti?my to zkoušíme na zahrádce třetím rokem a výsledky jsou vcelku zajímavé.jinak myši zatím nezaútočili, ale můžou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.28 (?), 6.8.2011 23:29

Dobrý večer. Gratuluji k plnému kolečku brambor. Kdybych mohla nechat brambory "dozrát" nebyla bych daleko od vašeho výnosu. Zasadila jsem 2O kusů sazeček červených brambor, ale až počátkem června, když jsme poprvé sekali louku. Základ pod sadbu jsem měla připravený už od podzimu, ale ne tak vysoký jak píšete. A to byla chyba. Koncem července jsem si všimla, že některá nať je povadlá. Musela jsem začít sklízet, opravdu pod řádkem byla autostráda od myší. Přesto jsem sklidila také víc než půl kolečka čistých, hladkých většinou velkých brambor.Musela jsem s nimi dělat opatrně, nemají ještě vyzrálou slupku. Bylo tam ještě hodně nedorostlých. Letos jsem odstranila zelenání. na příští rok se chystám zvýšit podkladní vrstvu jestli pomůže proti těm myším. Brambory pěstované v hlíně taky dobře narostly, ale objevilo se několik zkažených.  Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.28 (?), 4.3.2011 11:20

Toto mně taky moc zajímá, proto napíši své zkušenosti z loňského roku. Mulče je potřeba neskutečně hodně, i když jsem pořád přidávala vrstvy nasečené trávy měla jsem dost brambor zelených. Hraboši si vespod udělali autostrádu a postarali se o ostatní. I když celkový výsledek byl žalostný, nevzdám to. Řádek kde chci letos brambory pěstovat jsem založila už loni a skládám tam vše co se dá. / na př. odkvetlou svazenku, kterou pěstujeme jen pro včely. / Na podzim tam bylo materiálu hodně, letos je tam ještě sníh nevím kolik toho zůstalo.  Co se týká hrabošů můj známý při sázení obsypává hlízy brambor perlitem a říká že to funguje.  Zatím nevím podrobnosti, zjistím je a jestli bude zájem včas napíšu. Není to žádná fáma, jen nevím jestli by se brambory neprodražili jako při použití pletiva.  Zdraví J.

PS: Zná toto použití Perlitu také někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 4.3.2011 20:11

Dobrý večer. Proč by se prodražilo pěstování brambor nad pletivem? Když si spočítáte kolik času a enegie věnujete pěstování a v konečné fázi je sežerou ty potvory, potom zakoupení ochranného pletiva je sice drahé, ale je to investice na velice dlouho. Já to vyzkouším letos . Věřím, že i ostatní zahrádkáři se podělí o své poznatky. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.35 (?), 8.3.2011 15:35
Dobrý den, četl jsem, že proti hrabošům a krtkům je účinný česnek vysázený okolo plochy, kterou chceme ochránit. Stéjný účinek má údajně i česnek medvědí a česnek fialkový a údajně i křen. Nemám to ale osobně vyzkoušené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 8.3.2011 15:55

No nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika