Bio postrik proti mandelince



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?)
12.6.2015 12:03

Nevíte jak funguje postřik proti mandelince kopřivovou jíchou? Na mšice a molice funguje, na brambory nevím. Zatím jsem jen sbíral ručně.Chem.přípravky mám, ale nechci používat, pokud to není akutně nutné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.4.2015 22:15

No ten kohout neni spatny napad, ale ja tam mam nasazenou vsehochut vcetne salatu a redkvicek a na to by asi sel jako prvni, ale bezce si letos kvuli slimakum poriziji na sto procent, uz mam objednano. Ani me nenapadlo, ze by to mohlo zrat i mandelinky. Pokud ano, pak se u me budou mit dobre a ja ja budu nejstastnejsi clovek na svete. Asi to pro me bude posvatne zvire.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 29.4.2015 22:27

Slepice, kohout se Vám na mand. zvysoka... víte cowink. 20na5m? Když včas uštípnete lístek se žlutými, později oranžovými vajíčky, nebo s červeno-černými miminky mand., které se ještě nerozlezly, tak to nikomu v běžné lidské kondici nemůže zabrat tolik času-leda by se stále šťoural v... nosecheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 30.4.2015 6:59

Tak drůbež teda nazabírá vůbec, babička má slepice puštěné v bramborách běžně a nic, mandelinka je nezajímá, v rozsahu napadení nevidím rozdíl. Na našem pozemku zase žilo hejnečko koroptví, leta tam bylo, spolehlivě ozobaly každoročně všecky fazolové květy, ke kterým se dostaly, mandelinku nikoliv. Počítám, že to samé budou perličky, navíc hrabavá drůbež je ptactvo malé, potravu i tak hledá víc na zemi, brambory brzo přerůstají jejich dosah. V obci se tradovalo, že mandelinky žerou krůty, ale ty jsme nechovali, takže to nemám ověřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 30.4.2015 21:02

no tak uvidime, co ti bezci. Ja bych mozna ty listky ustipala, ale par jich zapomenu a prehlednu a je to... Je jich tam zas plno, nebo snesou znova... Asi zkusim nejaky ten bio postrik a bezce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.130 (?), 11.6.2015 22:41

NeemAzal mi před lety zabral dobře  /570 m.n.m/ ale zatlepe se s tím postřikovač a při dalším použití se mi cpaly trysky.

Spintor je vynikající na mandelinku i běláska ale oba postřiky zabijí všechno živé, tedy i užitečné hmyzí predátory.  Jestli máte brambor jen pár set metrů, snadno se nechá první nálet dospělců sesbírat /čistá práce, žádné larvy :-)/, a co se přehlídne, škodu v dobrém porostu udělá minimální. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 12.6.2015 12:03

Nevíte jak funguje postřik proti mandelince kopřivovou jíchou? Na mšice a molice funguje, na brambory nevím. Zatím jsem jen sbíral ručně.Chem.přípravky mám, ale nechci používat, pokud to není akutně nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 19.6.2015 12:08

Ja take nepouzivam postriky, jen bio a spintor by mel byt bio, tak snad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika