Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

sadbové zemiaky sú označené rôznymi stupňami množenia C1, C2, E tzn. že C2 sa môžu použiť na sadenie 1x, C1 2x a typ E 3x. chápem tomu tak, že keď mám C2, tak zasadím, vykopem ale už zemiaky nie sú vhodné na ďalšiu sadbu aj keď majú veľkosť, požadovanú kvalitu, žiadne ochorenia a pod. typ E môžem sadiť až 3x, teda z úrody vybrať vhodné zemiaky a na jar zasadiť. 

vie mi niekto vysvetliť prečo to tak je? čím sa tie zemiaky odlišujú? starí rodičia celý život sadili to, čo zostalo na jar, nebolo pohnité a malo primeraná veľkosť, resp. odkrojili vhodnú časť. stále som v tom, že družstvo má na jeseň úrodu, vytriedi konzumné a kŕmne zemiaky, zostanú sadbove a tie idu na skúšku proti rôznym chorobám a pod. a dostanú certifikát sadbové. ale aký je potom rozdiel medzi tými v záhrade a z družstva, resp. čo v praxi znamená stupeň množenia? ďakujem za odpoveď, snáď to pomôže aj ostatným. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika