Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Velmi mě zaujal tento příspěvek, protože mám poměrně velký pozemek a každý rok řeším co s posečenou trávou. Zatím vždy skončila na kompostě, protože jsem tady kdysi v nějaké diskusi četla, že mulčovat se má pouze zaschlou trávou, protože pokud dáte vrstvu zelené, tak začne hnít a v hnijící a tlející trávě se prý vytváří nějaké chemikálie, které potlačují růst a když na to naprší tak se to dostane ke kořenům rostlin, kolem kterých ten mulč je a brzdí to jejich růst. Pokud jsem dala pod stromy takovou vrstvu, aby stačila proschnout, tak byla tenká a plevele to braly jako zelené hnojení. Ale sázení brambor do zetlelé trávy vám očividně funguje, takže nevím, jestli to nebyl nějaký nesmysl. Mám poměrně hodně velký záhon, na kterém je teď hrách, takže kdybych tam začala po jeho sklizni sypat do řádků posečenou trávu a do podzimu tam takhle nasypala několik vrstev, tak bych do toho mohla na jaře zkusit nasadit brambory, pochopila jsem to správně? A nevíte někdo jak je to teda s tím mulčováním vysokou vrstvou zelené trávy? Zdraví Jana 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika