Vadnoucí fuchsie



Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?)
8.7.2009 18:08

No, pane PP.,myslím, že jste si správně odpověděl sám.Já jsem už letos vyhodila některé muškáty.Projevovaly se na nich stejné příznaky, jako popisujete vy.Normálně kvetly, přirozená barva listů a najednou "zhadrovatění" a uvadání.Tady už třetí týden denodenně prší, truhlíky,i když jsou částečně kryté, jsou stále mokré a ty "hajsavější"prostě nevydržely.Fuchsie pěstuji již hodně let, nemám je v samozav.nádobách, ale je fakt, že některé druhy přemokření vyloženě nesnáší! Takže já tvrdím moc vody.Mějte se fajn B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 7.7.2009 17:35, zobrazeno: 20418x

Zdravím vespolek.

Dvě fuchsie zakoupené zjara v hypermarketu. Umístěné na balkon, v samozavlažovacích nádobách bohatě kvetly. Nyní jedna znatelně vadne, květy se nerozvíjejí. Na listech nejsou patrné žádné skvrny, ani škůdci. Jen je rostlina zvadlá, listy hadrovité, bez lesku, barva normální. Druhá rostlina je na tom lépe, ale taky nic moc. Nenašel jsem, co by to mohlo být za chorobu. Ví někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 8.7.2009 11:22

Nevím jestli dobře poradím, ale mě se to s jednou fuchsií také stalo. Byla pod velkou borovicí a já ji dala na celodenní sluníčko. Asi po týdnu možná déle měla takové zvadlé svěšené listy jak bez života. Když jsem ji přesazovala, tak jsem k ní dala dost rašeliny, tak jsem si myslela, že má sucho. Prolila jsem hlínu, ale nepomohlo to. Tak jsem ji přestěhovala zpět pod borovici. Myslím si, že to bylo asi tím sluníčkem. Bude to asi i druhem. Sestra má odhadem 20leté fuchsie, celý den na sluníčku a krásně ji kvetou. Vloni jsem o jednu fuchsii přišla. Při přesazování jsem k ní dala hlínu z kompostu, ale bohužel i s žížalou. Po pokusech zalít, nezalít jsem ji vyndala z květináče a objevila 2 žížaly, Druhá možnost by byla také přelitím. Já jsem při těch velkých deštích vodu z misek vylévala, aby neuhnily kořínky. Toď moje zkušenosti a přeji uspěšnou léčbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 8.7.2009 11:49

Ty kytky jsou ale na lodžii, sice na jih, ale u zadní stěny, v celodenním stínu. Taky jsem myslel na přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 8.7.2009 18:08

No, pane PP.,myslím, že jste si správně odpověděl sám.Já jsem už letos vyhodila některé muškáty.Projevovaly se na nich stejné příznaky, jako popisujete vy.Normálně kvetly, přirozená barva listů a najednou "zhadrovatění" a uvadání.Tady už třetí týden denodenně prší, truhlíky,i když jsou částečně kryté, jsou stále mokré a ty "hajsavější"prostě nevydržely.Fuchsie pěstuji již hodně let, nemám je v samozav.nádobách, ale je fakt, že některé druhy přemokření vyloženě nesnáší! Takže já tvrdím moc vody.Mějte se fajn B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.73 (?), 24.1.2010 14:13

Zavadání fuchsií může zapřičinit EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM - vrbovka úzkolistá (léčivka), pokud se vyskytuje volně v přírodě ve vašem okolí. To jsem se dočetla, ale nemám vyzkoušeno, protože bydlím na Šumavě a v létě je tato rostlina v hojné míře okolo mé zahrady, jinak velmi hezká a jak jsem se dověděla i léčivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 24.1.2010 15:15

Fuchsie a vrbovka jsou příbuzné rostliny, třeba mají společné škůdce nebo choroby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 24.1.2010 19:18

Sice to je starší diskuze, ale napadlo mne, jestli fuchsie (i ve stínu) nemohou být na jižně situované lodžii "uvařené". Mají stín, ale také horko...           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.44 (?), 21.10.2010 19:38

Podle mých zkušeností vadí fuchsiím víc teplo než sluníčko. Při teplotách nad 30 °C stěží přežívají.

Na sluníčku při nízkých teplotách nestrádají. Výjimkou jsou fuchsie zasazené ve volné půdě. Tam jsou téměř bez problémů a i v horkém létě nevyžadují většinou ani zálivku, ani přihnojování. Díky lepšímu zdravotnímu stavu odolávají i škůdcům a nemocem. Bohužel, většina jich nepřežije zimu a musí se na zimu vyrýt a uschovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.127 (?), 4.4.2011 14:42

já jsem si objednala fuchsie ze zahradnictví a přišla mi rostlinka se stejnými příznaky. evidentně byla přelitá, druhá měla substrát suchý a je v pohodě. ale ta první si myslím, že je hotová. chtěla jsem se zeptat, zda když jí nechám substrát vyschnout, se ještě zmátoží. bylo by mi jí opravdu líto. děkuji za radu. petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.182 (?), 28.10.2010 19:08
Myslím si, že vadnutí může být v tuto dobu i velmi nízkou venkovní teplotou. Pokud jste je neschovala před ochlazením začátkem října do tepla tak hodně přechládly (omrzly), takže nevím jestli se vzpamatují. Mě začaly uvadat z přelití na podzim a skončily na kompostu, takže to může být i tímto. V zimě se velmi málo zalévají aby vydržely do jara.Rozinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika