Tyrolské muškáty



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 102.191 (?) 
25.3.2009 18:57

ďakujem za informáciu, používate aj zásobné hnojivo alebo hnojíte len pri zálievke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 60.74 (?), 27.3.2009 9:19

Jen při zálivce, používám tekutá hnojiva, co se ředí vodou. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.100 (?), 15.5.2012 12:13

Dobrý den Renato,

díky moc za super popis, jak pečovat o muškáty od jara do konce vegetace.

Mně se loni nepodařilo zazimovat, i když jsem se zachovala podle odborného návodu, řekla bych přesně!

Můžete mi, prosím, poradit při Vašich bohatých zkušenostech, jak zazimovat muškáty, aby přežili do dalšího jara ty samé rostlinky?

Nebo každou sezonu kupujete nové sazeničky?

Děkuji, Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.138 (?), 28.3.2009 16:52

ano, jenže když přijde větší déšť, který trvá třeba hodinu, proti tomu se nedá nic dělat. Já jsem to vyřešil tak, že v každém truhlíku udělám 4 díry (4mm),kterými přebytečná voda vyteče do spodní mysky, ze které vodu odsaju hadičkou do kbelíku na další zálivku v době sucha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vikulda - (7) - 25.71 (?), 20.4.2009 11:29

Pochopila jsem dobře, že mám uštípnout vrcholek rostlinky a pokud obrazí jinde, tak opět ten vrcholek i nový uštípnout?
Také uštípat i poupátka, ale i třeba horní listy nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.57 (?), 30.11.2012 17:49

Milá paníRenato, díky díky moc, už tolik let se snažím zjistit, v čem to je, že někdo má ty muškáty tak nádherné a já ať to sázím do čeho chci a hnojím jak chci, není to ono. Tak to zaštipování je zřejmě cesta! To mě nenapadlo a nikde jsem to nečetla a neslyšla, i když jsem se pídila. Ale už se těším na jaro, abych to vyzkoušela.

mějte se moc krásně a ať vám kytky rostou!  Ina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.8 (?), 20.4.2016 17:07

Renatko, ráda bych se zeptala na nějaké věci. jsem v tomto začátečník, jelikož vždy jsem pěstovala jen co se jedlo :-D

Chtěla bych koupit ty tyrolské muškáty od starkla. nevím, kde jinde se to dá sehnat. 

Zajímalo by mě to zaštipování. Co to je a jak se to provádí a hlavně kdy :). Ohledně potom toho hnojení to si už poradím. Mám truhlíky na balkoně 9 metrů dlouhé. asi se nedoplatím za kytky :-D nebo máte nějaký tip, co by se dalo ještě třeba dát mezi ně třeba jen zeleného popínavého (převislého)?

Děkuji moc za informace, snad to pochopím, jako začátečník :)wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 20.4.2016 17:49

Na muškátech od Starkla neni nic tyrolského, jsou to tytéž, co koupíte všude za 65 Kč 10 kusů. To je jen reklamní tahák pro neznalé a začátečníky. Muškát převislý jednoduchý, červený, růžový. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.4.2016 21:01

Nezaštipuju převislé ani vzpřímené.Je to reakce na jiný dotaz, zda zaštipovat. Ano, tkz.tyrolské muškáty je komerční název, odborně to je myslím Ville de Paris


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 21.4.2016 11:32
Jedná se o běžné převislé muškáty. Vzhledem k tomu, že sázím převislé muškáty i každý rok do truhlíků v Rakousku, tak Vás ujišťuji, že tam se prodávají úplně stejné jako u nás. Nic se vyštipuje, jen hnojí, nic mezi ně nedávám a jsou krásné celou sezonu. Ale sázím každý rok nové, nepřechovávám je přes zimu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika