sundevila v zimě



dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?)
20.4.2009 18:16

Loni jsem koupila 2 rostliny.Jednu jsme dali na zkoušku do chladna/asi 10až 18/ druhou jsme nechali v zimní/15- 20/.ta v chladnu je už vyhozená v popelnici ata druhá krásně obráží.Ono asi záleží na tom, co chce ta která rostlina udělat.Jo, jsou to prostě Dámy.Co říkáte, děvčata?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 205.145 (?), 23.1.2009 14:46, zobrazeno: 25048x
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak se daří vašim sundevilám v zimě. Moje rostlina skoro celá opadala, mám ji v místnosti kde je kolem 20 stupňů, má hodně nových výhonů, na podzim jsem ji nestříhala, tak bych to zkusila na jaře. je to moje druhá rostlina, ta první po podzinmím ostříhání nepřežila vánoce, tak jsem na jaře pořídila novou, kterou jsem radši nestříhala, takdoufám,že už máme to nejhorší za sebou. gábina
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.2 (?), 23.2.2009 17:15

Sundevilu jsem koupila vloni na jaře červenou, v létě jsem ji měla ve větším květináči, kde jsem zapíchla bambusové tyče a nahoře je svázala lýkem, sundavila se kolem tyčí ovíjela, kolem ní jsem měla vysazené bílé lobelky. Na podzim jsem sundavilu přesadila do menšího květináče a ovázala jsem ji kolem jedné tyčky. Mám ji na verandě na okně, kde je teplota kolem 10 - 15 stupňů, zalévám mírně jednou týdně.Když počátkem letošního roku začala vyhánět dlouhé výhony, tak jsem je zaštípla, takže rostlina má asi 30-40 cm. Zežloutly asi dva listy, jinak ostatní listy jsou pěkné, neopadávají.  Gábi myslím si, že dvacet stupňů je na ni asi moc. Pokud nemáte možnost ji dát do chladnější místnosti, zkuste na ni dát silonový sáček, aby se tolik neodpařovala a nemusela jste ji moc zalévat., případně ji zkraťe. Když je rostlina moc v teple, odpařuje se z listů hodně vody. Přeji vám úspěch, když tak napište, jestli jste ji zachránila. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.219 (?), 26.2.2009 20:12

Připojuji se.Máte jí moc v teple.Mám jí v ložnici naokně, zalívám 1x týdně fakt malinko, aby voda nestála v misce.A je zelená, rostle, právě se taky chystám jí zaštípnout.Rok předtím jsem v teple taky jednu zlikvidovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.1 (?), 17.3.2009 16:13

Připojuji zkušenost, zimu 2007/2008 nepřežila, letošní zimu přezimovávám dvě, obě ve stejných podmínkách, na onkě, v chladu, jedna je už ubezdušená, druhá začíná obrážet, tak to snad nezakřiknu. Mám letité zkušenosti s muškáty a fuchsiemi, ale tahle úžasná kytka je v zimě sázka do loterie. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 17.3.2009 16:32

Ahojky, tak to máte pravdu, sázka to je.Mě se zatím daří druhou zimu tu sázku vyhrávat, ale znám spousty lidí kterým nevydržela.A taky každý zahradník vám řekne něco jiného, ohledně zimování.Podle jednoho zimovat ve tmě jak třeba durmany, nechat opadat a na jaře sestřihnout a vyčkat až začne rašit.Další zas tvrdil že pěstovat přes zimu jako běžnou pokojovku na okně.A vyberte si.Já to dělám tak jak vy a úspěšně.Letos teda opadala komplet celá, ale asi proto že jsem ji pozdě dávala domů.Ostříhala jsem a začala obrážet a zatím vypadá nadějně.Teplota mezi 10-15st je asi tak nejideálnější a opatrně zalévat.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 20.4.2009 18:16

Loni jsem koupila 2 rostliny.Jednu jsme dali na zkoušku do chladna/asi 10až 18/ druhou jsme nechali v zimní/15- 20/.ta v chladnu je už vyhozená v popelnici ata druhá krásně obráží.Ono asi záleží na tom, co chce ta která rostlina udělat.Jo, jsou to prostě Dámy.Co říkáte, děvčata?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.145 (?), 3.5.2009 16:25
Tak jsem přišla o všechny tři, u těch dvou menších jsem to předpokládala už v zimě, a ta veliká se pořád držela až asi před měsícem odešla úplně. Tak jsem se zařekla že už na to kašlu a nebudu pořizovat každý rok nové, není to zrovna levná květina, no a zase jsem neodolala!! Koupila jsem si dvě- červenou a růžovou, do podzimu budu přemýšlet kam je dám na zimu, v ložnici až takovou zimu nemáme a v garáži je tma, tak snad něco vymyslím. gábina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 9.1.2011 17:11

posílám fotku sundavilly, asi to není moc vidět, ale má už teď dost poupat, listy prozatím neopadávají. Zalévám ji pouze do misky, a to jednou týdně,  zemina zůstává suchá. Mám u ní ještě lilek, ten nedávno také kvetl. Rostlina je celkem v malém květináči, vloni jsem ji nestačila ani přesadit do většího.

sundavilla
sundavilla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.71 (?), 13.1.2011 20:11

V loni jsem ji měla v obyváku a opadala, ale přežila. Letos ji mám na stejném místě opadla taky tak doufám, že přežije. V kanceláři mám dvě mladé rostlinky co se mě podařily namnožit v loni v létě ty krásně rostou pravidelně je rosím skoro koždý den a je vidět, že jim to fakt prospívá. Tak uvidím jak letos budu uspěšná a přezimují všechny. Hodně zdaru všem pěstitelkám!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 14.1.2011 17:56

Moje vypadá hrozně, je bez listů, ale větvičky jsou živé i když konce větviček zasýchají.Mám ji v chladu na schodišti bez topení.Musím ji tam už nechat, vloni jsem jednu přenesla z toho schodiště do tepla, začly ji rašit listy a pak uschly a zahynula celá, už velká rostlina.Budu netrpělivě čekat na jaro a doufat, že se ho dočká a přežije i Sundavillea.Mám ještě vloni namnožené 4rostlinky, mám je na stejném místě, některé listy mají, jedna je úplně bez listů, tak uvidíme.Zdravím všechny! Marie



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika