Sundavillea Red - pěstování



Jablíčko - (29) - 172.4 (?)
12.4.2012 22:18

Ahoj, dneka jsem se zařadila mezi vás - sundavillkáře wink Už asi loni jsem okukovala v Baumaxu červenou, ale pořád jsem za ni nechtěla dávat ty peníze, takže jsem se na ni chodila kochat. letos jsem ji viděla v brně v Hornbachu a to asi před 14dny a byla jsem rozhodnutá si ji vzít, nakonec manžel řekl, že je to drahé za 179kč..Dnes jsme měli zase cestu do Hornbachu a byla jsem rozhodnutá si ji vzít. Stála "už jen" 299kč, ale měli poslední dvě v mé vyhlídnuté barvě, tak jsem neváhala. Manžel u pokladny plakal a tak aspoň příště ví, že to máme koupit hned. Přikládám foto, je opravdu nááádherná a díky této diskuzi jsem se vlastně rozhodla si ji taky pořídit. Děkujilaugh

PS:  nádherná STAR RED

Sundavillea
Sundavillea
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 202.105 (?), 15.6.2011 16:43

Dobrý den, protože zatím nikdo nereagoval, píšu své zkušenosti. Obecně nemám dobré zkušenosti s kupovanými květinami. pravděpodobně dostanou šok při přemístění do jiných podmínek, než jaké měly u pěstitele. Co se týká sundaville mám ji třetím rokem, v létě umístěná na jižním balkoně, v zimě u severního okna v místnosti bez topení (cca 17 st.). Umístění na jižním okně by mohla přežít za předpokladu, že jí izolujete květináč aby nedošlo ke spálení kořenů, budete rosit a doufat. Myslím, že snese jižní stranu za předpokladu, že má proudící vzduch. Já i mé kamarádky ji pěstujeme na jihu, bydlíme na jižním svahu, ale mají kolem sebe volný prostor a nejsou přímo u zdi. Poslední můj poznatek je ten, obecně, že každé rostlině musím najít místo, které ji vyhovuje, někdy bez ohledu na všeobecné nároky. Proto se zřejmě zkušenosti pěstitelů mohou lišit. Jinak Vám přeji hodně zdaru při pěstování této krasavice, trochu péče a ohledů si rozhodně zaslouží. Zdravím Soňa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.216 (?), 30.6.2011 0:07

koupila jsem si ji minulý měsíc asi 20 cm již kvetoucí, květy opadaly 14 dní "stála" nyní začala růst a nasadila poupata a už se vzpamatovala ze změny (skleník...- moje zahrádka)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 12.4.2012 22:18

Ahoj, dneka jsem se zařadila mezi vás - sundavillkáře wink Už asi loni jsem okukovala v Baumaxu červenou, ale pořád jsem za ni nechtěla dávat ty peníze, takže jsem se na ni chodila kochat. letos jsem ji viděla v brně v Hornbachu a to asi před 14dny a byla jsem rozhodnutá si ji vzít, nakonec manžel řekl, že je to drahé za 179kč..Dnes jsme měli zase cestu do Hornbachu a byla jsem rozhodnutá si ji vzít. Stála "už jen" 299kč, ale měli poslední dvě v mé vyhlídnuté barvě, tak jsem neváhala. Manžel u pokladny plakal a tak aspoň příště ví, že to máme koupit hned. Přikládám foto, je opravdu nááádherná a díky této diskuzi jsem se vlastně rozhodla si ji taky pořídit. Děkujilaugh

PS:  nádherná STAR RED

Sundavillea
Sundavillea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jame 2010 - (1) - 111.133 (?), 20.4.2012 9:36

Ahoj, taky jsem si pořídila tuto krásnou rostlinu v Hornbachu, uchvátily mě krásné červené květy. Doma jsem jí na četné rady dala nejdříve do obýváku šikmo k oknu, aby nebyla na přímém slunci a přes den jí dávám na balkon, když se oteplí a také na ní slunce nesvítí. Měla nasazeno hodně poupat, ale ty před rozkvětem bohužel opadaly, což mě nesmírně mrzí. Jinak roste jako z vody. Zalévám jí asi 2 krát týdně, zatím jsem jí nepřihnojovala. Může mi někdo poradit, čím může být opadávání poupat způsobeno a jak tomu předejít?

díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.195 (?), 13.5.2012 12:13

Dobrý den, včera jsem od kolegyň v práci dostala tuhle krásnou kytičku a po přečtení celé diskuse jsem z toho opravdu "jelen". Stříhat-nestříhat, zalévat-nezalévat, přezimovat v poloteple-teple-chladu... Já mám na vysačce sympol plného slunce a výšku 30-50 cm. Kytička je krásná, tak snad se trefím a vydrží mi. Všem přeji hodně pěstitelských úspěchů. Tarari

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.60 (?), 6.4.2013 7:07

Sundavilly pěstuji několik roku bez probému s přezimováním.V září a říjnu, kdy nastanou první slabší mrazíky, je schovám do baráku nebo přikryji plachtou, pokud toto chladnější období přejde, opět to stěhuji ven.Obdobně to dělám i na jaře s cílem co nejdelšího vegetačního období.Jakmile nastane trvalejší období chladu, obvykle konec října tak je dám do prosklenné verandy, ze 3 stran, orientované na jih, kde se v zimě netopí.V zimě je zde 3 až 5 stupňů, někdy teplota klesne k 1 stupňu, pak zapínám topení, rostlina nesmí zmrznout.Rostliny jsou tak v dobré kondici, že ještě na vánoce v těchto zimních podmínkách dokvétají.Teprve v lednu a únoru, začínají shazovat listí, celkový opad cca 20-30% celkového množství listu.Myslím, že nejdůležitější pro dobré přezimování je nízká teplota, dostatek světla, opatrné zalévání -1x za 14 dnů, zkusit prstem vlhkost hlíny.Nestříhám, pouze konce, zelené výhony výhony nad konstrukci zakracuji.V březnu začnu přihnojovat N-Kristalonem, jakmile se objeví poupata, pak přejdu na P-kristalon.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.60 (?), 6.4.2013 7:11

Ještě jeden obrázek - 4 letá Sundevilla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.39 (?), 13.4.2013 22:34

Zdravím všechny příznivkyně těchto krásek a hlásím, že jsem zakoupila žlutou Dipladenii u Starkla v Čáslavi.Je tedy malinkatá, tak jse zvědavá, jak se rozroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 20.6.2014 14:48

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je pro mandevillu vhodný samozavlažovací květináč. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika