Plectranthus + pelargonie převislé



host - 190.65 (?)
12.5.2009 12:31

Nemyslím si, že by to bylo mnoho. Truhlíky budou bohaté, rostlinky si místečko najdou. Mám raději bohaté, pestrobarevné truhlíky smíchané i s jinými letničkami (petunie, balkongold, verbena, lilek aj.) Tyto truhlíky pak zdobí okno již od jara, stále kvetou a je to pastva pro oči. Já jsem na ty své letošní obzvlášt pyšná.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 216.44 (?), 4.4.2007 23:16, zobrazeno: 19768x
Je možno zasadit tyto dvě rostliny dohromady do truhlíku nebo popřípadě s čím zkombinovat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.44 (?), 17.4.2007 1:09
Určitě, měla jsem dvě převislé pelargonie a mezitím plectranthus, vypadalo to dobře. Foto bohužel nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Evinda - (3), 26.4.2007 12:53
Mám s kombinováním pelargonií a plectranthusu výborné zkušenosti,  mohu jen doporučit.  Na podzim je truhlík nádherně prorostlí a plectranthus  má šlahouny dlouhé víc jak metr.
plectranthus+pelargonie
plectranthus+pelargonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.25 (?), 12.5.2009 11:43

Dobrý den, připojím se s dotazem - kolik rostlin se vejde do trulhlíku 60 cm, aby vypadal bohatě? Uvažovala jsem nad 3 převislými plnokvětými pelargoniemi, doplněnými 2 rostlinkami plectranthu. Prý je to ale mnoho a pelargonie by příliš nekvetly, dusily by se. Je to pravda? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.65 (?), 12.5.2009 12:31

Nemyslím si, že by to bylo mnoho. Truhlíky budou bohaté, rostlinky si místečko najdou. Mám raději bohaté, pestrobarevné truhlíky smíchané i s jinými letničkami (petunie, balkongold, verbena, lilek aj.) Tyto truhlíky pak zdobí okno již od jara, stále kvetou a je to pastva pro oči. Já jsem na ty své letošní obzvlášt pyšná.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.26 (?), 12.5.2009 12:41

Ano, mám stejnou zkušenost. Měla jsem muškáty dohoromady s plectranthem a nebylo to dobré. Muškáty nemají rádi moc vody, naopak plactranthus vodu miluje a pak roste jako divý. Takže když se zalévá, muškáty začnou hnít. A navíc je plectranthus vytlačoval z truhlíku, měl výhony přes metr dlouhé,  málem muškáty umořil. Takže doporučuji dát plectranthus do samostatného, dost těžkého, aby se nepřevrhl, nejlépe samozavlažovacího truhlíku a muškáty vedle něj. Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika