Pěstování na balkóně



BigJim - (13) - 234.11 (?)
18.12.2013 0:04

Na jižní straně balkónu se dá pěstovat téměř cokoliv. Podstané je jestli rostliny které zde budete pěstovat, můžete na zimu někam schovat nebo ne. Od toho se odvíjí výběr. Při dnešních možnostech, pokud budete volit letničky, tak můžete pěstovat jak zeleninu tak i okrasné rostliny a to jak květiny tak dřeviny.A samozřejmě i bylinky. Za určitých podmínek lze i ovocné dřeviny, ale tady je nutné volit zakrslé dřeviny (často označovány jako balkonovky) a sortimen je rok od roku vylepšován. Tady bych pro usnadnění volil ne klasické květináče, ale tzv. samozavlažovací květináče, kde zvlášť při orientaci balkonu na jich jsou vhodné. Doporučuji i do substrátu přidat hnojivo s postupným uvolňováním živin, a tím odpadá hnojení. Mám v samozavlažovacích truhlících ještě nyní "polévkové" bylinky (poetržel kadeřavá i normální, pažitka, majoránka, a další) a mám truhlíky zvenku na parapetu a pořád i přes pokročilé datum, sklízím.

Laďa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 130.41 (?), 19.2.2012 23:48

ZVONEK NA JIŽNÍ STRANU

ŽENICH
ŽENICH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 28.11.2013 22:03

Dobrý večer. Letos jsem zkoušel na jižní straně pěstovat v bonsaj miskách hlávkový salát. Krásně roste a o vánocích bude na stole. Hory 800 m.n.m. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 28.11.2013 22:04

Ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
BigJim - (13) - 234.11 (?), 18.12.2013 0:04

Na jižní straně balkónu se dá pěstovat téměř cokoliv. Podstané je jestli rostliny které zde budete pěstovat, můžete na zimu někam schovat nebo ne. Od toho se odvíjí výběr. Při dnešních možnostech, pokud budete volit letničky, tak můžete pěstovat jak zeleninu tak i okrasné rostliny a to jak květiny tak dřeviny.A samozřejmě i bylinky. Za určitých podmínek lze i ovocné dřeviny, ale tady je nutné volit zakrslé dřeviny (často označovány jako balkonovky) a sortimen je rok od roku vylepšován. Tady bych pro usnadnění volil ne klasické květináče, ale tzv. samozavlažovací květináče, kde zvlášť při orientaci balkonu na jich jsou vhodné. Doporučuji i do substrátu přidat hnojivo s postupným uvolňováním živin, a tím odpadá hnojení. Mám v samozavlažovacích truhlících ještě nyní "polévkové" bylinky (poetržel kadeřavá i normální, pažitka, majoránka, a další) a mám truhlíky zvenku na parapetu a pořád i přes pokročilé datum, sklízím.

Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.24 (?), 17.5.2014 14:55

listová petržel
pažitka, obyč i česneková
špenát, saláty
měsíčníi jahody
listový celer
máta (je sice slunomilná, ale zase superodolná), perilla
mangold, kadeřávek
lichořeřišnice
listová hořčice (Brassica juncea)
šťovík
mařinka vonná (svízel)
medvědí česnek (a všechny další podivné česneky)
rukola
hrášek a fazolky (alespoň při troše přímého sluníčka)
meduňka
jahodka indická
Kopr compact (nová odrůda dotruhlíků)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika