pěstování milionbells



host - 96.243 (?)
20.2.2008 19:28

Děkuji Všem za rady při pěstování,pokusím se všechny tyhle zásady dodržet a potom dám vědět jestli se dařilo. Také bych si ráda koupila semínka, ale všude mají jen velkokvěté petůnky. Pěstování zdar Jitka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 96.243 (?), 15.7.2007 16:39, zobrazeno: 20780x
Dobrý den, mám 3 závěsné květníky s milionbells, ale nemám tak dlouhé převisy jak všude slibují. Hnojím 2-3krát v týdnu kristalonem plod a květ. Nemáte někdo zkušenost s pěstováním? Děkuji Jitka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.244 (?), 2.10.2007 19:25

První předpokladem dobrého a bujného růstu a květu jsou:

1. kvalitní sazenice

2. kvalitní substrát - kupujte buď na balkonové, nebo na muškáty, ale úplně nejlepší je přímo na surfínie

3. dát rostlině správné prostředí - nesnáší průvan, ani úpal

4. zálivka - ve velmi  parných dnech i 2x denně

5. přihnojování - již při sázení přidáme do substrátu hrst granulovaného hnoje, můžete používat také kristalon ale nesmíte jej dávat hodně, můžete rostlinu spálit nebo ji poškodit životní pochody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.30 (?), 18.1.2008 11:05

Nejlepší zkušenosti mám se zavlažovacími truhlíky (Lebiš). Rostlina má pořád dostatek vláhy a není přemokřená. Hnojím Kristalonem do každé zálivky, jednou tolik, než je uvedeno v návodu. Umístit v polostínu. Převisy opravdu dlouhé. Ahoj Iva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.106 (?), 12.2.2008 15:50

kdo mi prosím poradí kde lze koupit semena milionbells? nyní může být doba pro výsev (předpokládám že to bude podobné jako petunie) ale semena jsem nikde neviděl. díky za rady. Vyškov, Brno a okolí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.243 (?), 20.2.2008 19:28

Děkuji Všem za rady při pěstování,pokusím se všechny tyhle zásady dodržet a potom dám vědět jestli se dařilo. Také bych si ráda koupila semínka, ale všude mají jen velkokvěté petůnky. Pěstování zdar Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.18 (?), 20.5.2008 11:52

mamince také nešli millionbells a dávala jim všechno a pak ji zahradník poradil zapíchat do hlíny hřebíky - prý se z nich uvolňuje železo do půdy, které jim prospívá a věřte nevěřte, millionbellsy kvetly celé léto jak vzteklé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika