Olověnec Plumbago au.



dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?)
21.4.2009 15:56

Souhlasím z předchozím příspěvkem, jen hnojím Krystalonem a dodávám, že se dá lehce i rozmnožit-na podzim nastříhat vrcholové výhonky a skoušela jsem je dát do vody a i přímo do hlíny a obojí se chytlo. Dana

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 195.18 (?), 20.8.2008 8:23

Dobrý den, neveděl by někdo jak se dá olovenec nanožit? Děkuji za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 20.8.2008 8:32

Dobrý den, množení: stonkovými řízky nebo semeny. Množení řízky se provádí na jaře (kdy je ostatně dobré rostlinu trochu seříznout, takže řízků bude dost) nebo na podzim. Řízky zakoření při teplotě 18 až 20 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.18 (?), 20.8.2008 12:55

Díky moc za radu. Jsem teprve začátečnice, tak jsem vděčná za každou pomoc, abych něco neudělala špatně:-) Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 20.8.2008 13:00

Nemáte zač, Martino. Chybami se člověk učí a blahopřeji ke krásnému koníčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.82 (?), 14.9.2008 23:19

Mnozim ho naprosto jednoduse a musim rict i uspesne. Uriznu vetvicku namocim do stulaxu na potporu tvorby korinku a zastrcim do hliny. Vetsinou stoji na plnem slunicku a nema problemy. Ze zacatku ho ale drzim pod sklem. (stare akvarko nebo sklenicka) Hodne zdaru !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.82 (?), 14.9.2008 23:25

Omlouvam se za chybzy a opravuji -...namocim do stimulaxu nebo neco na podporu tvorby korinku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.82 (?), 14.9.2008 23:11

Ja ji pred prvnimi mraziky (asi tak v polovine rijna) ostriham a dam do mistnosti na chalupe, kdera neni vytapena, ale teplota neklesne pod bod mrazu. Na jare znovu prestriham slabe vyhonky a presadim do vetsiho kvetinace s dobrou zeminou - vetsinou ji koupim. Od zacatku dubna ji zalevam 2x denne a cca 2x tydne prihnojim. Nemela by stat v  misce s vodou.  Mam ji asi 5 let a  porad mi dela radost.  Driv mi nekolikrat po zime umrela - kdyz jsem nedodrzovala  prave popsane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.236 (?), 14.3.2009 7:28

Olověnec Plumbago au

olověnec mám třetím rokem, byl na třech stanovištích a nejlépe mu vyhovoval balkon s přímým sluncem, čím větší úpal, tím větší květy. Nesnáší déšt, vítr mu nevadí. Zalévala jsem každý večer odstátou vodou, 1,5 l na 5 l květináč, hnojila jsem Floranem na pokojové květiny obden. Vítr mu nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 21.4.2009 15:56

Souhlasím z předchozím příspěvkem, jen hnojím Krystalonem a dodávám, že se dá lehce i rozmnožit-na podzim nastříhat vrcholové výhonky a skoušela jsem je dát do vody a i přímo do hlíny a obojí se chytlo. Dana

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.113 (?), 23.9.2009 21:09

A jak často se zalévá přes zimu? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika