Oleandr a vítr



host - 253.83 (?)
26.5.2010 22:53

Dobrý večer, též pěstuji oleandr, tak vám napíši vlastní zkušenost.Žijeme ve Frýdlantském výběžku, což je dle odborníků největrnější oblast Čech.Oleandr jsem dostala takřka během hodiny, naše známá se stěhovala a přes 1m vysoká rostlina se jí do nového bytu nevešla.Máme ho už 3.rok.Říkala jsem si, že ten vítr u nás asi nepřežije.Přežil! Pro jeho výšku musí chudák zimovat ve vstupní chodbě našeho domku, která není zateplená, a vejde se jen ke zdi u okna.Bydlíme u řeky, takže sněhu u nás sice moc není, zato v zimě mrzne až praští! Když je mráz  -20 i víc stupňů a omrzají nám hlavní dveře i zevnitř a i ta zeď o kterou se ten chudák opírá, jenom ho odsunu dál od ní a posunu dál do chodby, jinam se mi ale bohužel nevejde.Letos byl takový mráz, že jsme museli chodbu hlavně v noci pár dní zateplovat plyn.kamny, je ale veliká, takže jen pro vlažno.Zoufala jsem si, že ten vysoký krasavec tohle asi nepřežije.A on v březnu nahodil s prvním jarním sluníčkem pupeny a jakoby se"nechumelilo"!
Po zmrzlých jsem ho vynesla na venkovní zpola zakrytou, ale větrnou verandu, která je orientovaná na sever a je nádherný! Akorát jsem postřehla, že nemá rád, když je ponechán na dešti.Ráno ho od jara vynáším na dopolední sluníčko, tak na 3-4hodiny, v létě tak na hodinku, pak šup s ním do polostínu.Parkrát jsem ho uklízela za prudké bouřky s přívalákem z deště, to když jsme se občas nestihli vrátit včas z výletu domů a také přežil.
Celé léto mi stále kvete, na podzim před prvními mrazíky ho uklízím, na zimu jen svěsí trošku listy a malinko opadá..Celoročně zalévám dost, jen v lednu a únoru tak každý 3.den.Hnojím od jara normálním hnojivem na balkonovky.Pravidelně též odstraňuji uschlé listy a v době květu odstřihávám odkvetlé květy, okamžitě nahodí nové.

Co se týče balkonovek v truhlících, tak já mám lobelky, impantiens,muškát, petunky,fuchsie normálně na větru a nic jim to nedělá.Tak to byly mé zkušenosti s pěstováním.Zdravím a přeji hodně úspěchů i vám v pěstování květin.Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 128.187 (?), 20.4.2010 20:10, zobrazeno: 12379x

Dobrý den, prosím o radu vadí oleandru vítr? Bohužel je u nás dost častý (ten vítr) děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.66 (?), 29.4.2010 23:29
Dobrý den, nevím,jestli ho máte v zemi nebo v nádobě.Já ho mám 3 roky v nádobě a to v lokalitě kde fouká nehorázně a všecho zatím přežil.Má pro jistotu tyčku.Samotnou by mě zajímalo, jakou kdo má v tomto směru zkušenost-mě se tím velice zúžil výběr balkónovek, které můžu dát do truhlíků.Alice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.13 (?), 11.5.2010 11:08

Oleandr přežije všechno, co se léta týká. Déšť a vítr mu vůbec nevadí, slunce miluje. Horší je zima. Nemám kde zimovat, v bytě, ač v chladné ložnici, mi všechny přes zimu opadají, na jaře holé pruty přistřihnu, ale v důsledku toho velmi málo kvetou. Vloni jsem je nechala ještě příliš dlouho venku a ze tří dva zřejmě zmrzly. Poslední chudák obráží, ale zřejmě pokvete až v pozdním létě.  Zdraví R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.83 (?), 26.5.2010 22:53

Dobrý večer, též pěstuji oleandr, tak vám napíši vlastní zkušenost.Žijeme ve Frýdlantském výběžku, což je dle odborníků největrnější oblast Čech.Oleandr jsem dostala takřka během hodiny, naše známá se stěhovala a přes 1m vysoká rostlina se jí do nového bytu nevešla.Máme ho už 3.rok.Říkala jsem si, že ten vítr u nás asi nepřežije.Přežil! Pro jeho výšku musí chudák zimovat ve vstupní chodbě našeho domku, která není zateplená, a vejde se jen ke zdi u okna.Bydlíme u řeky, takže sněhu u nás sice moc není, zato v zimě mrzne až praští! Když je mráz  -20 i víc stupňů a omrzají nám hlavní dveře i zevnitř a i ta zeď o kterou se ten chudák opírá, jenom ho odsunu dál od ní a posunu dál do chodby, jinam se mi ale bohužel nevejde.Letos byl takový mráz, že jsme museli chodbu hlavně v noci pár dní zateplovat plyn.kamny, je ale veliká, takže jen pro vlažno.Zoufala jsem si, že ten vysoký krasavec tohle asi nepřežije.A on v březnu nahodil s prvním jarním sluníčkem pupeny a jakoby se"nechumelilo"!
Po zmrzlých jsem ho vynesla na venkovní zpola zakrytou, ale větrnou verandu, která je orientovaná na sever a je nádherný! Akorát jsem postřehla, že nemá rád, když je ponechán na dešti.Ráno ho od jara vynáším na dopolední sluníčko, tak na 3-4hodiny, v létě tak na hodinku, pak šup s ním do polostínu.Parkrát jsem ho uklízela za prudké bouřky s přívalákem z deště, to když jsme se občas nestihli vrátit včas z výletu domů a také přežil.
Celé léto mi stále kvete, na podzim před prvními mrazíky ho uklízím, na zimu jen svěsí trošku listy a malinko opadá..Celoročně zalévám dost, jen v lednu a únoru tak každý 3.den.Hnojím od jara normálním hnojivem na balkonovky.Pravidelně též odstraňuji uschlé listy a v době květu odstřihávám odkvetlé květy, okamžitě nahodí nové.

Co se týče balkonovek v truhlících, tak já mám lobelky, impantiens,muškát, petunky,fuchsie normálně na větru a nic jim to nedělá.Tak to byly mé zkušenosti s pěstováním.Zdravím a přeji hodně úspěchů i vám v pěstování květin.Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 27.5.2010 0:02

Také mám oleandry, u nás je výhoda, že jsme na jižná straně a mám vyhřátou zeď tak je mám u zdi tam se jim líbí ale loni jsem je měla na trávníku v prostoru, kde na ně i fišelo a kupodivu jim to nevadilo. I byly pod sněhem a přežily. Zimu tráví t garáži bez topení světla jen poskrovnu a jsou spokojené. Viz fotky, Leos jsem jich dost namnožila, já je totiž miluji.

oleandry
oleandry
oleandry pod sněhem
oleandry pod sněhem
další snímek
další snímek
malý oleandřík
malý oleandřík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.143 (?), 27.5.2010 7:47

Oleandr zimuji v paneláku na schodišti nahoře u výtahové komory. Je tam velké okno a hodně světla. Letním na plném slunci, větru a dešti na zahradě. A na podzim řežu a řežu. Jinak by se mi nevešel při převozu do auta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika