Nieco nici moji oblibenou rostlinu



host - 248.9 (?)
28.3.2015 19:57

Ta druhá rostlina je dracéna  ;-))           Lída

   Jak na vlnaté červce
K nejobtížnějším a nejhůře odstranitelným škůdcům pokojových rostlin patří vlnatí červci. Projevují se typickými vatovitými strukturami na řapících a stoncích, vysávají z rostlin šťávy a oslabují je. Při silnějším napadení mohou rostlinu zcela zničit.

Protože jim vyhovuje suchý vzduch a teplo, šíří se zejména v zimě. Pokud nepomůže opakované ošetření roztokem mýdla a lihu nebo speciálních olejových přípravků, můžeme použít systematické přípravky, které pronikají do pletiv rostlin a červci hynou po jejich pozření.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

bestial - (2) - 214.41 (?), 28.3.2015 18:59, zobrazeno: 3865x

Dobry den

Mam na okne fikus a druhou rostlinu, nevim jak se jmenuje ale chytla se na ni nejaka bila breberka. vid fotografie :

Umi mi nekdo poradit co to je pripadne jak se toho zbavit?

Dekuju


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 28.3.2015 19:01

jedná se o červec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.9 (?), 28.3.2015 19:57

Ta druhá rostlina je dracéna  ;-))           Lída

   Jak na vlnaté červce
K nejobtížnějším a nejhůře odstranitelným škůdcům pokojových rostlin patří vlnatí červci. Projevují se typickými vatovitými strukturami na řapících a stoncích, vysávají z rostlin šťávy a oslabují je. Při silnějším napadení mohou rostlinu zcela zničit.

Protože jim vyhovuje suchý vzduch a teplo, šíří se zejména v zimě. Pokud nepomůže opakované ošetření roztokem mýdla a lihu nebo speciálních olejových přípravků, můžeme použít systematické přípravky, které pronikají do pletiv rostlin a červci hynou po jejich pozření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 20:28

"můžeme použít systematické přípravky, které pronikají do pletiv rostlin a červci hynou po jejich pozření"

Přeloženo do češtiny slovy Ing. Duškové - Do zálivkové vody dáváme 1× za měsíc Mospilan v koncentraci jako pro postřik.

Nebo také (ale dražší) je použití insekticidních tyčinek Careo (které mají stejnou účinnou látku jako Mospilan, ale rozpouštějí se postupně po dobu 3 měsíců).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bestial - (2) - 214.41 (?), 28.3.2015 20:41

Prave jsem otrhal nejvic postizene listy (tak 2/3 vsech) a celej zbytek rostliny potrel cistym etanolem. Bud jsem ji zahcranil nebo zabil. ALe kdyz jsem videl na googlu jak ta breberka vypada tak jsem se rozhodl ze takovou cuzu v baraku tolerovat nebudu.

Diky moc za identifikaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika