muškáty



host - 79.2 (?)
1.8.2006 22:20

Já měla problém, že mi ze starých rostlin ostříhané, v pudru podporujícím kořenění a do speciálního substrátu zasazené sazenice muškátu vůbec nezakořenily a prakticky všechny uhynuly. Kde jsem udělala chybu?

Muškáty co mám, jsem získala od maminky, která jak ve výše uvedeném příspěvku radila Mirka, vypěstovala v truhlíku do půlky zaplněném hnojem a zbytek byla obyčejná hlína. Na radu kamarádky je hnojím KRISTALONEM na muškáty a jsou nádherné.Toto hnojivo obsahuje modré a bílé hnojivo. Modré podporuje růst a výdrž listů a bilé zase květů.V návodu nepíší zda použít při každém zalívání, ale já přidávám pokaždé a střídám jak doporučuje návod.

Všem přeji úspěchy s pěstováním. Mám moc ráda balkony a okna zahalené v květech. Mirka 2

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 46.1 (?), 2.6.2006 21:39, zobrazeno: 21800x

Sama jsem si vypěstovala sazenice muškátů řízkováním a nyní pozoruji na rostlinkách zasychání listů po obvodu a to i na nových listech, dnes jsem si všimla, že podobně zasychají i některá poupata. Nemáte někdo radu jak postupovat, abych nepřišla o všechny rostliny. Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.185 (?), 8.7.2006 11:04
mam ten samy problem.Uplne me usychaji listy a kvety a rostliny pomalu uvadají,co pestuji muskaty jeste se me tohle nestalo.Listy zhednou  a zasychaji a rostlina odchazí. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.185 (?), 8.7.2006 11:10
neví nekdo čim osetrit takhle napadene muskaty?a co je pricinou?take jsem si je sama vypestovala a nyni me rostliny pomalu zachazejí.Prosím o jakoukoli radu,predem moc a moc dekuji Blanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.142 (?), 24.7.2006 18:04
dobrý den,muškáty jsou možná přejité, nebo mají málo světla,muškáty zalévejte pouze tehdy když je půda na povrchu uplně suchá a každý týden je hnojte hnojivem na muškáty,které je rozpustné ve vodě.Mám také dobré zkušenosti s přidáním hnoje do truhlíků (na jaře,když muškáty vysazuji). Nebojte se a truhlík naplňte z poloviny hnojem.Muškáty pak bohatě kvetou celý rok. Mirka (14 let)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.204 (?), 1.8.2006 16:14
mám stejný problém.Rostliny jakoby odcházejí, listy žloutnou. Ale měla jsem kolem nich fazole,které je pravděpodobně nachazily. Vyhodila jsem je, ale asi už pozdě. Někdeč jsem slyšela, že se má  udělat postřik, voda, Jar, 2 cigarerety, trcohu mýdla povařit a postříkat. Poraďte, pomozte, díky J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.2 (?), 1.8.2006 22:20

Já měla problém, že mi ze starých rostlin ostříhané, v pudru podporujícím kořenění a do speciálního substrátu zasazené sazenice muškátu vůbec nezakořenily a prakticky všechny uhynuly. Kde jsem udělala chybu?

Muškáty co mám, jsem získala od maminky, která jak ve výše uvedeném příspěvku radila Mirka, vypěstovala v truhlíku do půlky zaplněném hnojem a zbytek byla obyčejná hlína. Na radu kamarádky je hnojím KRISTALONEM na muškáty a jsou nádherné.Toto hnojivo obsahuje modré a bílé hnojivo. Modré podporuje růst a výdrž listů a bilé zase květů.V návodu nepíší zda použít při každém zalívání, ale já přidávám pokaždé a střídám jak doporučuje návod.

Všem přeji úspěchy s pěstováním. Mám moc ráda balkony a okna zahalené v květech. Mirka 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.141 (?), 2.9.2006 22:34

Dobrý den,

píšete o muškátech, doplňující výživa je Kristalon nebo jiné hnojivo. Já mám zkušenosti kolem výživy u muškátů asi takovéto: na jaře pro probuzení růstu rostlin použijte jakékoliv hnojivo, které obsahuje více dusíku N, jak dusík  ve formě dusičnanový, tak i  amonný i  močovinový - rozdíl v přístupnosti k rostlinám a méně fosforu a draslíku s mikroprvky (FM-Mikromix). Přes léto je potřeba myslet na tvorbu květních pupenů (více fosforu) a tvorbu zásobních látek v listech (při dostatku draslíku rostliny dobře vyzrávají a zvládnou přezimování) v podzimním období doplňte výživu mikroprvkama(2x za rok - jaro, podzim). Zálivku provádějte pravidelně jednou za 10 dní už od poloviny února s přidáním pomocného rostlinného přípravku složeného z huminových látek - Lignohumát Profesionál - zpřístupňuje aplikované živiny a budete překvapeni, jak muškáty porostou a pokvetou.

   S pozdravem

                             Rudi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.38 (?), 3.1.2012 18:06

bud mají malo vody nebo je napadla nějaka choroba me se to stalo taky ale ja jsem muškaty ostřihal do pul a potom sem je přesadil.pomohlo to tet mam muškaty nejhezčí z cele ulice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika