Kolik surfinií do truhlíku?



janava - (10) - 130.31 (?) 
30.3.2008 23:03, zobrazeno: 17256x
Dobrý den, letos poprvé bych si ráda osázela truhlíky, ale protože nemám zkušenosti, potřebovala bych vědět, kolik surfinií mám zasadit do 80cm dlouhého truhlíku. A ještě bych měla jeden dotaz, mohu je dát na okna, kam svítí sluníčko dopoledne a odpoledne již ne nebo mám raději zvolit jinou více slunnou stranu? Děkuji moc... Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
lenkam - (3) - 82.70 (?), 2.4.2008 6:10

Do 80 cm truhlíku bych dala tak 5 sazenic, většinou to počítám na jednu rostlinu 15 cm. Stranu určitě více sluníčkovou, pokud máte tu možnost, bohatěji pokvete. Po zasazení zalévat zprvu opatrně vrchem / nesmí uschnout, ale ani být přemokřená / a u surfinek, petunek a pod.je nutné zpočátku uštipovat narostlé výhonky. Rostlinka potom krásně obrazí a je hustá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janava - (10) - 130.31 (?), 2.4.2008 8:26
Děkuji Vám moc. Všechno se pokusím dodržet a jsem zvědavá, jak dopadnu. To o zaštipování jsem vůbec nevěděla. Včera mi do sazeniček spadl syn a ten mi je tedy zaštípal pořádně...:o)))) Kdybych to bývala věděla, ani bych se na něj nezlobila...:o))). Myslela jsem si, že se musí sázet hustěji, koupila jsem dost sazeniček, tak to abych přikoupila další truhlíky. Ještě jednou děkuji... Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lenkam - (3) - 82.70 (?), 3.4.2008 6:44

To se na něho opravdu zlobit nemusíte, udělal to za Vás. Rostliny po zaštipnutí během chvilky vyženou nové výhony, ty můžete také zaštipnout. Já zaštipuji tak 14 dnů, potom nechám růst. Ještě jsem se nezmínila o přihnojování. Jsou speciální hnojiva pro surfinky, ale mě se nejlépe osvědčil Kristalon, asi měsíc po nasazení používám Kristalon start, který podporuje růst a to až do doby, než se objeví první poupata, potom hnojím Kristalon květ a plod. Hnojím jednou týdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
janava - (10) - 130.31 (?), 4.4.2008 7:10
Už jsem slyšela o tom, že Krystalon je nejlepší, jen jsem nevěděla, kdy s ním začít. Všechno jsem zaštípala, až mi těch kytiček bylo líto...:o((Děkuji Vám za vše a přeji prásný víkend.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika