Anglický muškát



host - 134.242 (?)
5.11.2009 12:19
Dobrý den, může to bý přemokřením.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 4.182 (?), 14.2.2009 22:55

Danielo děkuji za nechemické recepty. Je to určitě vhodnější a šetrnější pro kytky. Chci se zeptat ještě na přihnojování všech muškátů. Jednou se mi stalo, že jsem na spodek truhlíku dala koňskou mrvu (už vysušenou). jenže když nemám samozavlažovací truhlíky, jen obyčejné, muškáty mi při velkých vedrech v létě začaly žloutnout  (asi se pařily) a ze spodu měly na listech takové strupy. Nevím čím to bylo, asii jsem je přehnojila, protože jsem je hned začala přihnojovat Kristalonem na květ. Vloni jsem už mrvu nedala a občas jsem zapravila do půdy cererit. Kvetly krásně, ale neudělaly mi žádný velký převis. Jak často se může NPK s cereritem zapravovat do půdy, aby nedošlo k přehnojení a muškáty hodně kvetly a rostly?Díky Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 14.2.2009 23:39

Míchat NPK s Cereritem je blbost, je to prakticky stejné, Cererit působí o trochu déle, my ve škole dáváme podle rostliny v poměru 1-3 kg Cereritu/m3 zeminy.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 14.2.2009 23:53

Magdo, já kupuji na muškáty tekuté hnojivo (návod na ředění je na obale). To tekuté hnojivo má výhodu v tom, že nepopálí kořínky a rostlinky ho lépe přijímají. Cererit prodávají i v tekuté formě a je to takový univerzál. Hnojím všechny květiny jednou týdně. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 15.2.2009 15:21

Danielo děkuji za radu. Slyšela jste někdy, že by se mohly balkónovky taky přihnojovat výluhem ze skořápek slepičích vajec? Vím, že jeden pěstitel takhle přihnojoval hořec a ten si myslím, že chce vápník, ale nevím jaká reakce by byla u ostatních kytek i třeba pokojových. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.2.2009 17:00

Některé rostliny opravdu potřebují víc vápníku. Já skořápky nedávám ke květinám, ale drtím je do kompostu. Musí se ale dávat pozor, k jakým rostlinám potom ten kompost dát. Některé zase naopak vápník nesnáší - např. azalky a rododendrony.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.182 (?), 28.2.2009 17:41

Zdravím Danielo, zkusila jsem napíchat "angličáky" podle rady a úspěch se dostavil. Přijala se mi větší třetina z celkového množství. Je fakt, že tento druh chce každý rok obnovovat, pak víc kvete. Vloni jsem si koupila nové barvy na tržišti, ale moc mi nekvetly, a to jsem je hnojila stejně s ostatními. Byly hodně dřevnaté. Ještě se chci zeptat na převislé muškáty. Při množení je teplota na zakořenění kolem 12 stupňů asi málo, že? Když je dám do tepla, kde je víc jak 20 stupňů zčernají mi řízky. Mají se zalévat do misky? Nemáte zkušenost s množením v písku? Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.2.2009 19:53

Dobrý večer Magdo, jsem ráda, že se Vám podařilo  "angličáky" namnožit. Převislé muškáty řízkuji vždy na podzim - koncem srpna až začátkem září. Používám také směs zeminy, kompostu a trochu písku a nechávám je až do konce října ve skleníku. Potom je teprve přendavám k oknu do garáže, kde přezimují. Letos mi ze 30 sazenic zbylo 28. Ty dvě ale zničily kočičky, protože je shodily a následně vyhrabaly z kelímku. Asi jim byla dlouhá chvíle...  Sazenice převislých muškátů zalévám horem. S množením v písku zkušenosti nemám.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.21 (?), 31.5.2009 19:16

Danielo prosím byla by ste tak hodná a poslala mi cely postup rizkovani a pestovani anglickych muškatu, neco sem pochopila z teto diskuze ale tim jak odklopim pet lahve z muskatu co se mi ujmou kam je pak dat aby mi prezimovali do zimy a svetla kolik priblizne stupnu by melo v mistnosti byt?Jak udelat presne ten rizek mam proste odriznout nejky hlavni vyhon muskatu z 3 radama listku?Nebo je jedno jaky stonek odriznu?Prosím sem zacatecnice v knizkach to sice hezky pisou ale myslim ze rada od zkuseneho pestovale je urcite lepsi a navic cemu nebudu rozumet muzu se vas timto zpusobem zeptat:-) Mockrat dekuji a tešim se na vaší odpoved.S pozdravem Lenka sklenka1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.242 (?), 5.11.2009 12:19
Dobrý den, může to bý přemokřením.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika