nový stavební zákon



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 149.219 (?) 
9.7.2007 20:15

Prosím o radu, mám na vlastním pozemku dovezený karavan o velikosti 9 x3 m. Musím mít taky povolení? Stavební úřad se mnou jedná řízení o odstranění stavby podle §129 odst. 1 stavebního zákona, které se týka výrobku plnícího funkci stavby. Je karavan na kolečkách stavba? Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 34.8 (?), 12.8.2007 0:37
Paní Marie, mam takový dojem že to stavba neni bo karavan na kolech nema základy, tudíž si myslím že o stavbě nemůže být řeč. A že by si cirkusáci vyběhávali povolení o tom pochybuju . Nekde jsem to slyšel, pokud to ma kola, je to mobilní není potřeba st. povolení. Dotyčný uváděl maringotku, ale karavan je to samé akorat s motorem. Takže tak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.4 (?), 3.12.2015 22:52

Mám stejný či obdobný problém se sousedkou a stavebním úřadem -  dovolil jsem si bez ohlášení postavit takovou kůlnu na zahradní nářadí přesně podle litery zákona do 25 metrů čtverečných a 5 metrů výšky, bez energií, sítí, vodovodu,odpadu atd - když jsem byl z důvodu malého prostoru postavit stavbu cca 0,5 metru od hranice pozemku, tak na mě podala stížnost na stavební úřad, musel jsem nechat zpracovat projekt, požárně bezp.řešení stavby a když už to bylo, tak si vzpomněla, že je stavba kůlny moc vysoká a že jí stíní její pozemek, takže v současnosti řešíme s projektantem tzv zastínění  /norma řeší pouze stínění obytných budov nikoliv pozemku bez čehokoliv/ - rozhodně to lze postavit i načerno a  do vyřešení všech administrativních, projekčních a blbuplných obstrukcí stavba stále stojí a věřím, že stát bude, jsem rozhodnutý s tím jít i odvoláním ke krajskému stavebnímu úřadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 3.12.2015 23:05

Nedivte se, od hranice můžete bez souhlasu souseda stavět až ve vzdálenosti 2m. Ale s tím zastíněním pozemku asi paní neuspěje, pokud má 1.března minimálně 3 hodiny osluněnou aspoň polovinu svého pozemku (celého).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.109 (?), 4.12.2015 7:42


A měl jste Stavební ohlášení??? Na takovou stavbu ho musíte mít To je dost velká budova, stejně velká jako moje chata, já bych se taky bránila.. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 4.12.2015 11:23

Jste výborný soused, vedle vás bych chtěl taky bydlet... půl metru od plotu, pět metrů výška... Dožeňte to až do Štrasburku... Vy nemáte problém se sousedkou a úřadem, oni mají úplně zbytečný problém s vámi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 4.12.2015 13:47

Ani se nedivím, zkuste si svou roli se sousedkou alespoň v představách vyměnit.Žádný zákon ani vyhláška, natož stav.úřad není s to postihnout všechny újmy.Bezohlednost především.A tou "blbuplně"překypujete. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 10.8.2007 7:44
nový zákon jsem zatím moc nestudoval, ale předchozí stavební zákon celkem znám. V praxi se řídím pravidlem - kdo se moc ptá, moc se doví. Po pár měsících nikdo nedokáže, zda je to starý altán po rekonstrukci, či novostavba. Nutnou podmínkou ale jsou dobré vztahy se sousedy. Také je dobré si zjistit, jakou dokumentaci  má stavební úřad k vašemu pozemku k dispozici - velice často nemají vůbec nic, zejména u starších domů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.162 (?), 24.8.2007 14:31

K tomu mohu sdělit jen jediné: kde není žalobce, není ani soudce. My máme velmi nepříjemné sousedy, kteří nás neustále udávají při každé příležitosti, proto bychom si nedovolili postavit na pozemku bez ohlášení ani psí boudu. Bohužel. Stavba altánu, i když je tak malá, podléhá  podle nového stavebního zákona nepochybně územnímu souhlasu. Ale i kdyby si Váš soused postavil hlavu a nebude se stavbou souhlasit, pokud nebude mít závažné důvody, může celou věc pouze pozdržet. Stavební úřad by měl nakonec vydat souhlas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.74 (?), 21.2.2008 21:02

Může mi někdo poradit chci stavět pergolu 4,5 na 3,5 co k tomu budu muset potřebovat nebo jestli to musim ohlasit na stavební urat? Dekuji předem za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika