Živý plot z buxusu



host - 85.180 (?) 
3.8.2009 22:08, zobrazeno: 14637x

Mám jeden rok vysazený živý plot z buxusu. Na jaře pěkně přirůstal a byl hezky zelený, ale teď prosychá a ztrácí zelenou barvu. Zalévám myslím dost, žádné škůdce jsem neobjevil a taky jsem zkusil přidat hořkou sůl, ale jen opatrně. Můžete mi poradit kde může být problém? Jo ještě informace - keříky jsou asi 40 cm vysoké.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 3.8.2009 23:23

Pro radu by to chtělo podat doplňující informace, jako je typ půdy, jestli je na sluníčku nebo stínu atd... Z tohoto se těžko radí... Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 29.150 (?), 4.8.2009 9:49

Mám několik buxusů v řadě na sluníčku, není s nimi problém. Pravidelně nezalévám, pouze když myslím, že už jsou ve velkém suchu. Ale zastřihuji je. Zjara jsem je zastřihla na požadovaný tvar, teď pěkně obrůstají novou svěží zelení, brzo budu zastřihovat znovu. Skoro nehnojím, max. 1x v roce přihodím Cererit. Zastřihujete, aby pěkně zahoustly? Tolik moje zkušenost, mám je 5 roků. Z jarního střihu jsem některé výhony napíchala do samozavlažovacích truhlíků. Ty mám téměř ve stínu a substrát udržuji vlhký, ale to z toho důvodu, aby se řízky lépe zakořenily. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.180 (?), 8.8.2009 11:50

Jaký typ půdy mám to teda nevím, ale rostliny jsou vysazené na přímem slunci. Pokud svítí, tak to na ně praží asi od 11 dopoledne do večera. Ale jak jsem psal, zaléval jsem je dostatečně. Někdo mi říkal, že právě přemíra závlahy by mohla báýt na škodu.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 9.8.2009 20:45

Ano, přemíra vody v půdě může být na škodu, ale domnívám se, že tím to patrně nebude.Podle mě je to něčím v půdě, buď moc kyselá nebo zásaditá, popřípadě poškozením kořenů, ale může to být i něčím jiným... Buxus je dřevina pro extremní stanoviště, snese všechno mimo přemokření... Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.141 (?), 16.9.2009 8:43

prosím o radu jaké je dobré hnojivo na zimosráz stále zelený? Stačí opravdu jen cererit.?Půda je jílovitá, jsou na slun. stanovišti a hodně mi rezavý a žloutnou.Kupovala jsem je jako 10cm a ted mají cca12cm za rok. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 17.9.2009 9:03

Myslim, ze buxus nie je natolko narocny, a cererit by mal byt pre tuto rastlinu dobrym hnojivom. Prirastok samotnej rastliny je pomaly a mozno preto nema take velke naroky na specialne hnojenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 16.9.2009 19:23

Mně se stalo, že jsem přesadil pár krušpánků, první rok přirostly těch svýcg 15 cm, druhý rok téměř uschly, tak jsme je sestříhal až skoro u země, třetí rok se vzpamatovaly a začaly přírůstat a pak už přirůstaly pravidelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika