Z čeho živý plot?



limetka - (38) - 182.118 (?)
28.2.2010 15:19

A co takhle Pyracantha (hlohyně)? Poloha na slunci - ano, stříhání - ano, neprůhledný - ano a ještě neopadavý na zimu a neprostupný pro své hódně ostré trny. Limetka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.2 (?), 2.3.2010 18:49

Dobrý den paní Lído. Je to skutečně výborná knížka, ale myslím, že je už hodně dlouho naprosto nesehnatelná. Sám mám doma jeho dva výtisky a jeden i s věnováním pana ing. Hurycha. Jsem totiž jeho někdejší žáka a doknce i kamarád. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 2.3.2010 20:09

Pane Stanislawe, viděla jsem nedávno v "knize" nové vydání, jinak některá knihkupectví jsou schopna a ochotna zajistit požadované knihy až do 10-ti let od vydání, Tak by ji Lukáš mohl někde sehnat. Ono se dá na netu i v literatuře zjistit dost, ale tady jsou bezvadné ty přehledy jako vodítko.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 2.3.2010 20:42

Pokud je nějaký nový dotisk, je to jen dobře. Není to tak dlouho, co jsem tu knihu pro známého sháněl a zcela bez úspěchu. Ostatně, i na webu to mají prodejci vedené. No pan ing. Hurych byl skvělý kantor a jeho poznávačky byly parádní. Donesl náruč ustřihnutých větví a začal je před nás pokládat. A když jste nějakou nepoznala, tak přijďte příště. Nic víc. Ale já školu dělal při zaměstnání a navíc jsem měl průpravu z učení, takže v pohodě. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 2.3.2010 23:04

Pane Stanislawe, to vám závidím, že jste znal takového člověka a navíc vás učil, já odborné vzdělání v tomto směru nemám, ale na zahrádce (v osadě) se pohybuji od dětství, baví mne to (vůbec celá příroda), knížek je teď dost a navíc teď mám přístup na internet. Bez zahrádky si život neumím představit, navíc mi pomohla se dát jakžtakž dohromady po mozk.mrtvici. Byla a je to bezvadná rehabilitace . Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
limetka - (38) - 182.118 (?), 28.2.2010 15:19

A co takhle Pyracantha (hlohyně)? Poloha na slunci - ano, stříhání - ano, neprůhledný - ano a ještě neopadavý na zimu a neprostupný pro své hódně ostré trny. Limetka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 28.2.2010 19:44

Plot má mít výšku 2m...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 2.3.2010 18:11

Hlohyně je bezva, dá se stříhat na výšku podle potřeby - znám z ní třeba plot vysoký cca 70 cm, ale i ty požadované dva metry.  Vcelku rychle roste, má pěkné bobule (barva podle druhu). Dá se řízkovat a tak levně množit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.33 (?), 4.3.2010 12:04

Dá se rozmnožit tavolník řízkováním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 4.3.2010 12:12

Velmi snadno. Nyní nastříhejte cca jako tužka dlouhé i silné lousky jednoletých věteévek a napíchejte je (skoro celé) do připraveného záhonu. tipuji, že 8-9 ks z 10 zakoření.

Podobně i u jiných běžných okrasných keřů - zlatice, vajgélie, ptačí zob, "jasmín" - pustoryl apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.33 (?), 4.3.2010 12:35

A co třeba na pár dní do vody a poté následně do půdy? Jinak pane Josef, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika