vrbové proutí pro živé stavby?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 138.50 (?) 
18.11.2009 15:37

Ahoj, nevim odkud jste. Ale ja jsem si narezal spoustu vrboveho prouti z kosikarske vrby kousek od Vyskova. Da se to najit treba za pomoci tohoto odkazu. Jinak je to na zapadnim okraji Vyskova. Ale videl jsem tam nejake stavebni prace a tak je mozne, ze ten byvaly prutnik uz ani neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 123.36 (?), 1.2.2010 9:20

Dobrý den, taky jsem se pro tyto živé vrbové stavby úplně nadchla. Stavby pana MaKa jsou moc kráásné. Vrbové proutí už jsem občíhla, ted už mi chybí jen nějaký ten návod pro začátečníky. Např. : Making Living Sculptures (DVD) nebo knížka Living Willow Sculpture, které na svých stránkách doporučuje. Nemáte nebo nevíte prosím někdo zda a kde se to dá sehnat v ČR? Může být i jiná podobná příručka. Za každou radu bych byla velmi vděčná. Díky J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 28.2.2010 20:12

Zdravím, dnes jsem zavěsil na web návod, jak postavit vrbový plot/stěnu. Je tam popsaný postup, který můžete použít i pro stavbu složitějších staveb. Snad pomůže:) MaK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.50 (?), 1.3.2010 14:34
Tak jsem byl na miste 28/02/2010. Je to dost zdevastovany. Pulka housti chybi uplne. Druha pulka je takova nejaka jakoby nemocna nebo co. Ale ta pulka kudy protahli nejake draty... nevycistili to uplne. A tak bych pristi rok cekal, ze to bude vypadat lepe (z hlediska sklizne prutu).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 6.1.2011 21:02

Tak jsem to celé přečetl. Na stavbu takových zahradních záležitostí pro děti i dospělé jsou velice vhodné silné a velice dlouhé pruty ze smutečních vrb. Dříve se tímto proutím oplétaly břehy potůčků.  Velice příjemné posezení je v takto vyrobené a zapěstované besídce v parném létě. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.20 (?), 6.2.2012 17:49

asi je to pro autora příspěvku pozdě, tak třeba pro ostatní informace z Lipky.cz

12) Můžete poskytnout kontakt na firmy, které se zabývají stavbami z vrby?

Nedaleko Brna sídlí firma pana Jiřího Recha Vrbičky (Rozdrojovice 192, 66434 Kuřim

13) Kde sehnat vrbové proutí? Kdy se řeže? Vrbové proutí na stavby z vrb seženete nejlépe od majitele vrbníku (viz dotaz č. 12).

dnes jsem jim napsala, tak se třeba ozvou, jestli jde u nich sehnat materiál

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.20 (?), 20.2.2012 16:18

Pan Recha (JM) pruty na vrbové stavby rád prodá, pěstuje je na své plantáži, problém je cena...2/3 z ceny stavby uvedené na netu :-( 

kde jinde sehnat, to netuším

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 7.1.2011 9:10

K vrbám vhodným na stavby pro děti a na pletení mám poznámku, že vhodné jsou jenom tři druhy. Vrba křehká (Salix fragilis), jíva (S. caprea) a košíkářská  (S. viminalis). Stavby se mi líbí, viděla jsem i nějaké několikaleté z živých prutů. Asi jediným jejich negativem je pravidelné silné obrůstání (což není vždy žádoucí). Ale dětem se to určitě líbí. A pohlídejte si dobré odvodnění hracího prostoru, nebo jeho vhodný náhradní povrch, jinak budou dětičky jak čuníci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika