Sazenice habru



host - 226.207 (?)
27.7.2011 4:46

Zdravíčko, určitě bych zvolil kontejnerované, protože ikdyž se to nezdá pořád je ještě léto. Ujme se určitě všechno, protože docela dobře koření, máme je vysoké asi 60 cm a skoro všechny už prorostly mulčovací textilií.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 10.12 (?), 26.7.2011 21:47, zobrazeno: 13302x
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké sazenice jsou na zasazení plotu lepší? Jestli prostokořenné a nebo kontejnerované. plánuji koupit větší množství a větší velikosti a je to docela nákladné, tak jaká je asi pravděpodobnost kolik se jich ujme. Děkuji za odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.207 (?), 27.7.2011 4:46

Zdravíčko, určitě bych zvolil kontejnerované, protože ikdyž se to nezdá pořád je ještě léto. Ujme se určitě všechno, protože docela dobře koření, máme je vysoké asi 60 cm a skoro všechny už prorostly mulčovací textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.12 (?), 3.8.2011 20:17
Já právě, že mám doma už kousek, nebo spíše začátek plotu od předchozího majitele a potřebuji doplnit hluchá místa... Ale chci to sázet, až na podzim, protože jsem ted koupila ty prostokořené a nic... Skoro žádná se nechytla a nevím jestli je to tím, že je moc vedro nebo jak, četla jsem, že se ty prostokořenné mají sázet na podzim, ale nevím... Ty staré jsem přihnojila, ale nevím jestli to bylo dobré hnojivo...:-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 4.8.2011 9:58

Dobrý den, určitě kontejnerové. Ty můžete sázet po celý rok, tedy pokud Vám to počasí dopřeje. Jen je třeba v prvním roce pravidelná zálivka. To je ale samozřejmé u všeho. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.20 (?), 30.8.2011 14:45

Dobrý den, od cca půlky září podle počasí se dají sázet i prostokořenné sazenice, kupovali jsme je v zahradnictví Sekvoj, vysoké byly asi 70cm a všechny se ujmuly. Je potřeba je alespoň o 1/3 - 1/2 sestřihnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 30.8.2011 16:10
Pane zahradníku ze Sekvoje, prostokořený habr bych v polovině září nesadil ani náhodou.S listama je prostokořená sazenice naprosto nevhodná.A jestli je odlisťujete v polovině září, výhony nemusí být vyzrálé a přes zimu mohou řádně omrznout.Drtivá většina zákazníků, kteří si jej koupí a omrzne jim, bude to přičítat špatné zimě.Ani je nenapadne, že koupili sazenice s málo vyzrálými letorosty.Proč nepočkáte aspoň čtrnáct dnů do října.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.10 (?), 21.3.2012 7:55

Dobrý den, před 5 lety jsem sázel cca 300 prostokořených sazenic habru (koupeno v lesoškolkách Řečany nad Labem - prodávají ve svazcích po 50ks). Až na dvě sazenice se všechny ujmuly a nyní mám plot vysoký cca 1.8 m. Před výsadbou jsem kořeny sazenic namočil do blátivé kaše.
Takže bych se nebál prostokořených sazenic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika