Jaké rostliny do zimní zahrady?



host - 148.1 (?) 
20.3.2016 22:55, zobrazeno: 3449x

Zdravím, můžete mi prosím poradit s výběrem rostlin do zimní zahrady? Nebude vytápěná, ale je směrována na jih, takže bude v zimně vevnitř okolo 8-12st- ještě ji nemáme, teprve se staví. Přemýšlela jsem nad citroníkem, fikusem, pokojovou kalou, tchynin jazyk, mám i ledvinník. Co třeba strelície? Můžete mi napsat Vaše zkušenosti a třeba pro inspiraci přidat i fotografie? Děkuji za rady a případné obrázky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 21.3.2016 8:11

Nejjednodušší je zajít si do kterékoli botanické zahrady do studeného nebo temperovaného skleníku, rostlin vhodných do těchto podmínek jsou stovky. Limitujícím faktorem nakonec vždycky zůstane velikost.- zimní zahrady i rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.198 (?), 13.4.2016 20:36

mám zimní zahradu nevytápěnou 3.rokem a mám tam většinu středomořských květin, které jsou přes léto venku a zimují tam-  palma datlová, cykas, oleandr, strelicie, pomerančovník, oliva, gardénie, kamélie, kávovník, ibišky, banánovník, vánoční hvězdy a vánoční kaktusy, bouganvilea, mučenka, sundavilla, bramboříky, hořcový stromek, granátové jablko, agapantus, asparágus, muškáry-  temperujeme otevřením dveří z obýváku na cca 12-15st. na vánoce tam máme i vánoční stromek :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.212 (?), 13.4.2016 21:34

Také máme zimní zahradu obrácenou na jih a mohu potvrdit, že tam lze pěstovat většinu pokojovych kytek kromě stinomilnych a extrémně choulostivych. Nebyla bych si tedy jistá tím ledvinikem, je stinomilny. Mám tam i spoustu kaktusů a jiných sukulentů, oleandr, draceny, tchyniny jazyky, datlovou palmu, banánovník, potos, voskovky, dizygotheku, citronik tam muze prijit urcite a zkusila bych i fikus. V největším letním žáru zatahujeme žaluzie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika