Rozbor půdy



Stránky: 1,  2   
zofka - (1) 
27.6.2006 8:54, zobrazeno: 31152x
Dobrý den,
před plánováním zahrady (1400 m2) bychom rádi udělali rozbor půdy.
Marně se snažím na internetu najít, kde si rozbor nechat udělat (okolí Řevnic, příp. Praha), případně jak si jej můžu provést sama. Mohli byste mi prosím poradit, případně mi doporučit nějaký odkaz nebo literaturu? V případě provádění rozboru firmou jaká je rozumná cena a jaký rozsah by měl rozbor mít?
Děkuji Žofka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.31 (?), 17.8.2008 10:46

jestli to jeste nekoho zajima, rozbory pudy dela Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy Praha Žabovřeská 250 156 27 Praha 5 – Zbraslav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.75 (?), 12.12.2008 15:58

Dobrý den, kvalitní rozbor vody a půdy vám provede akreditovaná laboratoř Morava, Studénka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.172 (?), 11.9.2009 14:13

Rozbor půdy provádí A.G.Service sro.

Zemědělskáoblastní laboratoř Kostelní 3, 410 02 Lovosice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 86.225 (?), 4.3.2010 10:17

Jednoduchý rozbor půdy si můžete udělat i sama, v OBI či Baumaxu mají pásky pro zjištění PH, stojí 100-150 Kč.  Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 53.13 (?), 4.3.2010 10:26

Nejlevnější zjištění se dělá tak, že se při plánování zahrady podíváte, co zatím na té půdě roste za druhy trav a rostlin, které jsou prozatím "plevelné". Například tam, kde rostou sedmikrásky, je půda kyselá atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 86.225 (?), 4.3.2010 11:08

Zajímavé. Tak mi prosím řekněte, jaká je půda tam, kde rostly jen vlčí máky a lebeda. Díky, Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 53.13 (?), 4.3.2010 11:54

Všimněte si, co vám na zahradě roste. Kyselé a těžké půdy jsou porostlé šťovíky, ohnicí, přesličkou a violkou trojbarevnou. Lehčí suché půdy s vyšším obsahem vápna jsou plné komonice, tolice dětelové či planých hrachorů. Na úrodných půdách se setkáte s hluchavkou, vlčím mákem, pcháčem rolním a drchničkou. Vysoké kopřivy a urostlé bezové keře vás upozorní na nadbytek dusíku v půdě. V takovém případě aplikujte hnojiva s vyšším obsahem drasla a vápníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 53.13 (?), 4.3.2010 12:11

Některé druhy rostlin mají vyhraněné požadavky na životní prostředí, a proto rostou jen na určitých místech. Známe takové, co rostou jen ve vodě nebo v močálech, jiné potřebují v půdě vápník, další ho naopak nesnášejí.

Druhy s vyhraněnými nároky, často to bývají plevele, nám slouží jako předběžný rozbor půdy. Kopřiva a pěťour rostou na půdě bohaté na živiny. Na půdě bohaté na vápník roste podběl, heřmánek, na kyselých rmen, jitrocel a ostřice.

Rostlinných indikátorů, které prozrazují různé vlastnosti a kvalitu půdy, je mnoho, a jestliže jim porozumíme, pomohou nám při správném zpracování půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.1 (?), 29.9.2010 14:18

Tato diskuze mě zaujala, také začínáme budovat zahradu a zajímalo by mně, jakou půdu mají rády sasanky. Protože zahrada v neupravovaném stavu jich byla plná. Na další části byla jen tráva a mechy. Ještě bych dára poprosila o radu, co mohu nasadit do prašné a kamenité půdy pod břízy. Původní majitelé chtěli spevnit svah a já bych na tomhle místě viděla skalku s koniferami (mini borovičky, krušpánek a jiné listnaté okrasné dřeviny) a skalničkami (lobelky, tařičky, levandule, netřesky, vřes). Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika