zalévání trávníku - čerpadlo



luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?) 
15.11.2008 19:41, zobrazeno: 9862x

Dobrý večer, řeším problém, který je zde už několikrát veden, ale potřeboval bych poradit konkrétně. Vybudoval jsem si čističku odpadních vod a ze stávající jímky o obsahu cca 10 m3 jsem po celkovém vyčištění vybudoval jímací nádrž na vodu. S tou vodou bych chtěl zalévat trávník a zahradu, stromky, tůje a pod.na stromky čerpadýlko mám a teď řeším jaké tzo čerpadlo koupit na ten postřik trávníku.Potřeboval bych ho s plovákovým spínačem, aby se při poklesu samo vyplo.Myslel jsem to tak, že bych si vybudoval svépomocí závlahový systém a přes spínací hodiny by se zalévalo v noci, kdy tam nikdo není.Jímací nádrž je hluboká 2 m, zahrada je cca 30x30 m převýšení je cca nulové, protože ta jímka je položená výše.Bydlím totiž na kopci.Nechci udělat nějakou botu a když půjdu kamkoliv do prodejny, prodavač mi bude tvrdit že ty jejich čerpadla jsou ta pravá. potřebuju vědět nezaujatý pohled a zkušenosti ostatních. děkuji. Luiss.Mám možnost jak 220v tak i 380,ale raději bych byl pro těch 220v.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 106.211 (?), 15.11.2008 20:16

Podívejte se na odkaz, kde si můžete celý zavlažovací systém navrhnout sám a vybrat si všechny komponenty podle potřeby a Vaší zahrady.

http://www.gardena.com/INT/CZ/cs/content/product/a_04_04_CZcs.jsp

Co se týká čerpadla, musí hlavně nasávat čistou vodu, tudíž kvalitní filtraci, potom dle potřeby průtok a tlak. Profi používají ponorná tlaková čerpadla do vrtů - pro Vás nanic, pak čerpadla samonasávací a hlavně vícestupňová. Po modelaci zjistíte podle použitých počtů jednotlivých větví a postřikovačů i potřebné množství v litrech/min. čerpadlo musí samozřejmě dostatečně systém zásobovat požadovaným množstvím a tlakem. Vše najdete na jejich stránkách a pokud mohu dodat, ta nádrž 10m3 bude po pár zavlažováních prázdná. Na 900m2 budete potřebovat cca 10l/m2 minimálně. Je to na delší debatu a musí se každý systém spočítat individuálně a měly by se postřikovače překrývat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.241 (?), 16.11.2008 4:15

Ak budete mat zavlahu dobre navrhnutu, mozete zvolit velmi lacne a malo vykonne cerpadlo. Ja som sa z tej plejady zavl. systemov nemohol vysomarit a tak som studoval a studoval. Aspon som sa dozvedel co je pre zavlahu dolezite... navrhol sam si ju sam z MP Rotator. Cerpadlo, ktore som mal akoze docasne na zaliavnie zahrady Gardena za 3000 SK pouzivam aj pre automaticku zavlahu doteraz, i ked mi rozne firmy navrhovali cerpadla za 20 tis SK. Precitajte si ine diskusie, alebo chodte rovno k fi. pracujucou s Hunterom nech vam spravi navrh s MP Rotatorom podla planu. Oni vam poradia do ich navrhu, ake cerpadlo by bolo vhodne. Ak im poziadate, ze maju ist do slabsieho cerpadla, prisposobia navrh a akurat navrhnu viac vetvi. Ja mam 2 vetvy na travu, nejakych 6-7 zavlazovacov na kazdu vetvu. A pritom slabe cerpadlo. Okrem Claber colibri nepoznam iny system, ktory umoznuje takuto kombinaciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 16.11.2008 10:06

Dobrý den, děkuji za odpovědi, ono do té nádrže přitéká voda neustále z čov, a mám tam svedenou nově i dešťovou vodu.O množství nemám strach, ikdyž se může stát že bude sucho atd atd.na odkaz se určitě podívám, děkuji ještě jednou. Luiss

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika