Vylévání sudů?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 42.4 (?) 
2.8.2015 21:30

s těmi petlahvemi to mám ozkoušené ale tři lahve ač třeba dvoulitrové od kofoly jsou na 200litrový sud málo, já dávám pět dvoulitrových je ale nutno je řádně a precizně ukotvit nejlépe drátem za hrdlový rantlík pokud se lahev uváže za středovoý prolis tak při zvětšování objemu ledu se lahev respektive vzduch v ní stlačuje a při následné oblevě a uvolnění ledu s lahve takto uvázané provázek sklouzne ta pak vyletí na hladinu a při následném zamrznutí už není co stlačovat a led na sudu vytlačí dno a to tolikrát až dno prostě urve ať je nádoba sebevíc masívní led má sílu větší, takové sudy s urvaným dnem jsem už několikrát opravoval znovu přivařením ale teď co se všechno pití v obchodě prodává v petlahvích už není problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 50.62 (?), 30.11.2015 14:57

Pokud chcete uchovat vodu v sudu po celou zimu musíte používat sud z PVC a ten ještě zčásti zapustit do země(asi 30 cm). Na jaře budete mít sud stále plný vody. Tento způsob již používám několik let a sudy jsou stále neporušené mrazem. Kovové sudy se musí vždy vypustit.

Zahrádkář Karel 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika