Vodárna vypíná jen stěží



host - 103.119 (?) 
25.6.2021 18:47, zobrazeno: 433x

Dobrý den, dostal jsem od známého něco před dva roky starou vodárnu ALKO HW3600 easy. Naznal, že potřebuje větší - výkonnější a tuhle mi nechal za odvoz, než si sám koupím novou. Byla od loňska odstavená s tím že ho "nějak zlobila, tak šteloval tlakový spínač". Ve vaku je cca 1,5 bar, se spínačem jsem zatím nehýbal. Vodárna sepne při poklesu tlaku až "na poslední chvíli" a to asi při 1,3 bar, asi by to chtělo vyšší zapínací tlak. Poměrně rychle dosáhne skoro 3 bar, ale pak se dobrých 15-20 sekund trápí, než vypne. V návodu je, že vodárná má spínat v rozmezí 1,5-2,8 bar a ve vaku má být 1,5-1,7 bar. Dle mého se vodárna nechová správně a myslím, že i návod nekoresponduje s tím, co jsem kdy o vodárnách četl. Když jsem se už chystal, že zkusím přenastavit matky ve spínači, zarazilo mě, že diferenční matka je povolená tak, že pružina pod ní je úplně navolno. Zatím si s tím netroufám hýbat, abych to nepodělal víc, než to zřejmě je. Psal jsem na Al-Ko, ale zatím nemám odpověď. Měl by někdo radu, v čem může být problém? Může být vadný ten tlakový spínač? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika