Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 183.242 (?) 
24.7.2010 21:47

Na okurky děláme tento nálev, kdo ochutnal, chválil : 1,5 l vody, 0,7 l octa, 30 dkg cukru, 2 pol. lž. soli, 1 pol.lž. hočičného semínka, 30 pepřů, 10 hřebíčků, 1 bobkový list - nálev svařit, nechat vychladnout, do každé sklenice mezi okurky dát 2 stroužky česneku, pár koleček mrkve, cibule, já dávám i pár proužků papriky, fazolový lusk, feferonku, samozřejmě kousek křenu, kopr a 3-4 lístky estragonu (s tím nepřehnat). Zavařit 40 min. na 60 stupních. Nebo zkusit v mikrovlnce jak je popsáno v jiné diskuzi.

A ještě přidám kvašáky - na čtyřlitrovku - 10 dkg soli, 1/8 l ostna, 1 a 1/2 l vody, svařit, vychladlým nálevem zalít - okurky nakrojit uprostřed, proložit koprem višňovým, vinným a černorybízovým listem. Převázat sklenici plátýnkem nebo jen dát nahoru ubrousek (zagumičkovat). Dát za okno na sluníčko, za týden jsou k jídlu. Dobrou chuť. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 146.135 (?), 24.7.2010 22:08

Děkuji, zkusím si udělat 1 dávku, ale bez česneku.  Dále dělám jemný kečup. 2 kg rajčat nakrájených, 250 g očištěných jablek, 250 g nakrájené cibule, 30 g soli, 150 g cukru a 4 lžíce octa. Rozdusím se solí asi 1,5 hodiny, studené rozmixuji, přecedím přes síto. Pak přidám cukr a nakonec ocet, krátce povařím. Plním do skleniček a zavařím. Můžeme ho dochutit různým kořením, ale já radši ten základní jemný, má širší použití v kuchyni. Jaký děláte vy?  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 18.7.2012 16:07

Myslíte, že by ten pečený čaj byl dobrý jenom z rybízu? Tedy bez dalšího jiného ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.2 (?), 18.7.2012 17:21

Zkuste a uvidíte. Když nic jiného, dodá to příjemně kyselou chuť obyčejnému čaji místo chemického citronu. Rybízu se ve starých knížkách říká citron severu. Ale snad si najdete drobný peníz na nákup třeba dvou broskví. Nebo někde najdete pár spadaných jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 18.7.2012 17:57

Tak já tedy raději k tomu ještě něco přidám, jablka mám a něco ještě dokoupím. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.198 (?), 18.9.2018 22:22

Pečený čaj moc nemusím. Ale napadlo mě jiné zpracování - co takhle sušení? Našla jsem zajímavou infračervenou sušičku Yden CI IR D5. Docela se mi líbí ta vize, že je to na bázi sluníčka a né elektriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.135 (?), 20.9.2018 20:05

To myslíte fakt vážně? Opavdu? Jakpak voni to sluníčko do tý krabice nachytají. V základu je to dobrá myšlenka, vždy když je v létě hic, přemýšlím jak to teplo napytlovat a schovat na zimu. Ale zatím jsem na nic nepřišel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 236.1 (?), 22.9.2018 16:27

Docela se mi líbí ta vize, že je to na bázi sluníčka a né elektriky.

Sušička má 2 režimy -  s prouděním vzduchu a pomocí IČ paprsků (jaké má i sluneční záření). I to jejich sluníčko ovšem musí vyrobit elektřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.174 (?), 25.7.2010 10:52

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně toho rumu v čaji - z jakého důvodu se tam přidává? Kvůli trvanlivosti nebo chuti? Chci totiž vyrobit čaj pro děti.

A přidám svůj recept na rybíz:

Rybíz a la brusinky

1 kg rybízu
¼ l vody
¼ l octa
Přebraný, otrhaný rybíz opláchneme, přelijeme vařící vodou s octem a scedíme.

1,5 dcl vody
650 g pískového cukru
kousek celé skořice, několik hřebíčků
Do kastrolu dáme vodu, přistavíme na oheň, přidáme cukr, rybíz a koření a 10 minut povaříme. Ještě horké plníme do zahřátých čistých skleniček, upevníme víčky, obrátíme dnem vzhůru a necháme vychladnout. Uložíme v chladu a temnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 25.7.2010 11:25

Díky za další brusinky, ten rum je tam podle mne jen pro chuť, když se to sterilizuje, asi by se čaj kazit neměl. Třeba ale bude někdo vědět "dětský rcp".

Ještě zpět k okurkám, stejný nálev používám na cukety, mix cuketových a okurkových řezů a taky papriky plněné zelím - ty jsou první pryč. Kečup nevařím, ten jí jen nejmladší syn a musí mít "svoji" značku. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika