Trava po 101



quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.199 (?) 
28.4.2010 23:57, zobrazeno: 3766x

Ahojte, jsem naprosty novacek, ale uz jsem se zde ledacos priucil a tak prosim o par rad.

Zakladam novy travnik na cca 250m2. Bude mi stacit 5kg baleni travniho semene? O nejakych odrudach uz jsem zde cetl, ale jsem dost zmateny. Travnik bude na zahrade, nemusi to byt "anglicak" jak zde ctu, ale jde mi predevsim o to, aby nebyla videt puda a prostor byl pekne zeleny. zalevani neni problem, mam ji kousek od domu, spis mi jde o mnozstvi. At nekoupim moc, nebo malo. Koupil jsem zahradu nyni a uz me stala vic nez dost, tak se mi zda za 10kg travniho semene 1400 docela hodne. Diky za navedeni spravnym smerem.

Misto mam upravene, o vikendu to jeste projedu vertikutatorem at se zeme provzdusni, plevelu je az hruza, ale 2x jsem jej postrikoal roundupem a uz zloutne, to jeste vykopu.

MAm zem postrikat jeste pred vysevem, nebo az po? Zalevat muzu 2 - 3x denne, to je v pohode, ale 1x za den by snad mohlo stacit.

Jeste drobnost. Travnik je v mirnym svahu, cely den na slunci a lehce tam fouka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 29.4.2010 1:30

Co se týče potřebného množství, tak záleží na druhu travní směsi, na účelu použití založeného trávníku a samozřejmě i na stanovišti. Na Vašich 250 m2 plochy budete potřebovat cca 7 kg hřištní směsi nebo 6 kg parkové směsi či např. asi 1,5 - 2 kg luční směsi (např. na suchá a slunná stanoviště).

Orientační prodejní ceny travních směsí od RTS Rožnov v naší oblasti:

- hřištní směs  (ne profesional)         - cca 90 - 105 Kč/kg v 1 kg balení           

- parková směs                                     - cca 85 - 100 Kč/kg v 1 kg balení  

- luční směs (např. na sušší místa) - cca 90 - 100 Kč/kg v 1 kg balení 

Jen tak mimochodem, nejsem zástupce firmy Rožnovská travní semena, s.r.o. ani níže uvedených firem, jen se mi zdá, že mají dobré poměry jednotlivých druhů trav a používají odrůdy české. Taktéž Oseva Brno nebo Oseva Uni Choceň by měli používat výhradně (nebo převážně?) domácí odrůdy, lépe adaptované na naše klima.           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.106 (?), 2.5.2010 16:20
Důležité je druhové složení. Vyhledejte si jednotlivé druhy trav na netu nebo v literatuře a prostudujte jejich požadavky a vlastnosti i užití v praxi, jen tak se můžete správně rozhodnout. Já upřednostňuji ty s obsahem poháňky hřebenité a lipnice luční pro houževnatost, hustotu porostu i výživnost, protože trávu po posečení dávám králíkům. Použijete-li slabě navlhčenou (nesmí tvořit hrudky) balastní příměs k osivu - například prosátý popel, dřevěné piliny, tak by těch 5kg semen mohlo stačit - lépe a viditelněji se směs rozptýlí po ploše osévaného pozemku, ale příliš řídký výsev dává možnost prosadit se nežádoucím doprovodným druhům trav a bylin. S tím postřikem: záleží zda je zaměřen proti klíčení nebo likvidaci vzešlého plevele a podle toho postupovat - viz návody na balení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika