Supra od Wolfa?



host - 5.51 (?)
1.10.2009 12:44

Ano, Supra je dobrá směs. Já ji mám dokonce vysetou na z části jižní zahradě a daří se jí také, ikdyž nedávno začali prohlašovat, že je spíše do stínu, takže se jí daří i na sluníčku a bez problémů. Vyžaduje dobré hnojení, aby byla pěkně zelené, doporučuji často a v menších množstvích, dostatečnou zálivku (záleží na počasí, stanovičti, atp.), ostrou sekačku, vřetenová ani být nemusí a pískování. Plus vertikutace až je trávník starší. Pak se vám odvděčí velmi pěknou barvou a vzhledem.

Co se týče prvního výsevu, při zakládání, dávkoval jsem rozhodně daleko větší množství, než uvádí výrobce. Dočkáte se dříve pěkného trávníku a omezíte tím růst plevelů a mechů, na druhou stranu, přehnat se to taky nemůže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 201.151 (?), 28.9.2009 18:26, zobrazeno: 6699x

Ráda bych použila na zahradě kvalitní osivo na nový trávník. Vím, že vvýborná jsou osiva od Barenbrugu, ale prodávají se jen v pytlích minimálně 15kg, což by na náš trávník velikosti cca 70 m2 bylo zbytečně mnoho, víc než polovinu bych nejpozději po 3 letech vyhodila.

Jak je na tom Supra od Wolfa? Je z něj kvalitní trávník? Bude ve stínu i na slunci, nebude příliš zatěžovaný, sekat se bude max jednou do týdne.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vacino - (35) - 232.59 (?), 29.9.2009 11:15
Podle mě zbytečně moc drahé a kvalita taky nic moc. Zkuste Uni Oseva z Chocně, mají podobné vlastnosti jako osiva osiva od Barenbrugu a stojí pár korun oproti Wolfu. Na jejich stránkách lze vybrat travní směs, objednat a do týdne ho máte doma, nebo lze jej koupit někde v supermarketu, viděl jsem je v Globusu. Nevnucuji, jen se snažím poradit :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.127 (?), 29.9.2009 11:34

Já jsem Suprou osel předzahrádku a sousedi mi nevěří, že je to roustoucí trávník a myslí si, že je umělý :) Ano, je drahá, ale vypadá velmi pěkně. Co se týče hnojiv, stačí vám obyčejné hnojivo např. od Agra (dporučuji třeba po každém sečení, ale ve velmi malém množství).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.58 (?), 29.9.2009 12:02

Směsi od Barenbrug i Oseva Uni jsou tady obecně hodnocené jako velmi kvalitní. Stejně tak Supra i Loretta od WG, avšak sráží je cena malospotřebitelského balení. Před třemi týdny jsem zasel Supru na cca 40 m2 části pozemku a zatím to vypadá výborně. I přes vyšší cenu jsem dal na reference mého známého, který ji má na pozemku již druhým rokem a chůze po jeho zahradě připomíná našlapování na molitan. Na druhou stranu již teď vím, že tolik péče co u něj, u mně trávník nikdy nedostane (přesně měřená zálivka, vřetenová sekačka, atd.), takže jsem také zvědavý jak to u mne dopadne. :-) A na závěr, při těchto malých výměrách, o kterých se tady bavíme, se dá přežít i vyšší cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.19 (?), 29.9.2009 12:10

No, my sme vlani vysiali SUPRU a po 6 tyzdnoch ani skuseny zahradnik nechcel verit, ze je to vysievany travnik, vsetci si mysleli, ze je to travny koberec:-) Takze ja mozem vrelo odporucat. Vysievali sme ho v horucom lete, automaticka zavlaha isla asi tak 8x denne po dve minuty, aby v tej horucave nezahorel, ale podarilo sa a je naozaj uzasny. zdravim PF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.51 (?), 1.10.2009 12:44

Ano, Supra je dobrá směs. Já ji mám dokonce vysetou na z části jižní zahradě a daří se jí také, ikdyž nedávno začali prohlašovat, že je spíše do stínu, takže se jí daří i na sluníčku a bez problémů. Vyžaduje dobré hnojení, aby byla pěkně zelené, doporučuji často a v menších množstvích, dostatečnou zálivku (záleží na počasí, stanovičti, atp.), ostrou sekačku, vřetenová ani být nemusí a pískování. Plus vertikutace až je trávník starší. Pak se vám odvděčí velmi pěknou barvou a vzhledem.

Co se týče prvního výsevu, při zakládání, dávkoval jsem rozhodně daleko větší množství, než uvádí výrobce. Dočkáte se dříve pěkného trávníku a omezíte tím růst plevelů a mechů, na druhou stranu, přehnat se to taky nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika