Pýr a Kostřava rákosovitá v okrasném trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
26.6.2014 17:26

Kostřavy jsou jedny z neodolnějších složek trávníku a dokonce po aplikaci glyfosátu přežívají nejdéle. Na okraji podél Jahod jsem aplikoval Targu proti všem jednoletým, aby na motyčku zbyly ty dvouleté. Pýr vymizel po první aplikaci spolehlivě, blízké jílky po druhé aplikaci taky (ač nebyly cílové) ale kostřavy to jen zretardovalo.

Pokud nemluvíme o louce, ale o trávníku, pak v některých případech může jít o monokulturu - hledejte ve skriptech trávníkářství nebo v nabídkách hotových travních koberců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 104.51 (?), 26.6.2014 22:43

v profesionalinich kruzich (napriklad pece o golfova hriste) se zacina pouzivat pripravek Rescue. jestli je to k dostani v CR nevim, kazdopadne to umi vyhubit tu hnusnou trsnatou travu v travniku. v malospotrebitelskem baleni to taky asi nebude k dostani. ale je to skutecne ucinne(videla jsem ve skotsku na hristi). neco k tomu treba zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tyta2012 - (4) - 176.98 (?), 26.6.2014 17:10

Štětečkem jsem to zkoušel vloni, docela to pomohlo! mám plochu cca 600m, takže štětečkem už mě to moc nebaví a hlavně je to nekonečný koloběh! Sekám každý čtvrtý až pátý den a kostřava se ukazuje víc a víc.Myslím si že to spíš vypada na totalní herbicid!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 26.6.2014 17:27

Neskusali niekto toto?: Zipovy igelitak s papierom napustenym s herbicidom. A do igelitaku namocit list neziadanej rastliny. Okolo listu zazipovat, aby sa roztok herbicidu nesiril do okolia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.6.2014 17:37

u trávníku se to nedá, ale třeba na ostružinu v maliništi je to dobrý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika