Podezřele suchý trávník



host - 141.127 (?)
11.6.2009 12:26

Dobrý den,

domnívám se, že tento problém mohl být zapříčiněn jak špatným rozhozem travního osiva, tak špatnými vlastnostmi půdy či Vámi zmiňovaným nerovnoměrných hnojením. Zkuste provést aerofikaci, případně vertikutaci, mělo by to pomoci. K aplikaci osiva či travního hnojiva používejte aplikační vozíky či rozmetadla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
bisak - (4) - 60.169 (?), 9.6.2009 21:39, zobrazeno: 21884x

Prosím koukněte někdo na připojené fotky našeho trávníku. Je nějak podivně suchý, přestože trávník sice nepravidelně, ale zavlažujeme. Navíc teď bylo hodně deštivo. Hlína v trávníku asi není nic moc, je hutná, ale smíchaná s pískem. Na jaře jsem provedl vertikulaci... Anglický trávník nečekám, ale tohle je zlé... Z obrázku je vidět, že nůž v sekačce není nic moc, ale že by roztřepení řezu vedlo k zaschnutí zbytku rostlinky???

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 9.6.2009 22:17

Dobrý den,

ještě bych rád viděl fotku Vašeho trávníku z větší perspektivy, abych si dotvořil obrázek. Provedli jste vyhrabání travní plsti po vertikutaci? Jinak je normální, že poškozené části trávníku (například sešlapáním při mrazu, nadměrnou zátěží, nevhodným hnojením či prostě "sešlostí věkem") odumírají, ale zase se vytváří nové v neustálém koloběhu. Při tom bližším pohledu se trávník zdá světlý až zažloutlý, takže by to možná chtělo přihnojit. Ale vážně nevím, jak celkový trávník vypadá, tak těžko soudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bisak - (4) - 0.12 (?), 10.6.2009 15:29

Tuto je videt globalni pohled na travnik. Je na nem videt i "neodborne prihnojeni". Kazdopadne v miste hnojeni trava vyrazi a je opticky zelenejsi a bez schnuti, ale rekl bych, ze kdyz ji posecu, tak z toho zase vyleze ta sucha trava...

Jinak travnik je rok stary, takze o seslosti vekem asi nemuze byt rec:-) Chodit po nem taky nechodime, tedy aspon ne tak, aby byl opotrebovany... Spis mam pocit, ze to vzniklo po tom sekani tupym nozem, ale jisty si tim nejsem.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.127 (?), 11.6.2009 12:26

Dobrý den,

domnívám se, že tento problém mohl být zapříčiněn jak špatným rozhozem travního osiva, tak špatnými vlastnostmi půdy či Vámi zmiňovaným nerovnoměrných hnojením. Zkuste provést aerofikaci, případně vertikutaci, mělo by to pomoci. K aplikaci osiva či travního hnojiva používejte aplikační vozíky či rozmetadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bisak - (4) - 0.12 (?), 11.6.2009 14:46

Travnik jsme pohnojili az po tom, co to zaclo delat problemy...

Mimochodem, pokud je to tak, ze mame mizernou kvalitu pudy, da se tomu nejak pomoci dlouhodobeji, rekneme aspon na rok, aniz bych musel travnik zryt a promichat z lepsi pudou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.139 (?), 12.6.2009 12:36
Dobry den, ja mam travnik podobne flakaty po pohnojeni. Hnojil som s posypacim vozikom a je vidiet na travniku pasy zelenej travy, ktora je aj znatelne vyssia ako nazltla trava. Neviem ze ci ta nazltla trava je sposobena tym ze to bolo prehnojene, teda ze je travnik popaleny, alebo naopak, ze to tam menej sypalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.10 (?), 16.6.2009 20:38

Jako bych se díval na naši zahradu. Mám v podstatě stejný problém. Zkusím nyní aplikovat na vybraná místa různé doporučované prostředky (vápenec, skalice apod.) a uvidím co z toho pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.9 (?), 9.6.2009 23:46

S trávníkem jsem měl podobný problém, i když jsem ho zalával, tráva schla. Poprvé byl problém zapříčiněn tím, že jsem zaléval odpoledne a trávník mi popálilo slunce. Boužel jsem neměl jindy čas a trávník na to velmi rychle negativně reagoval. Po druhé se dostavil stejný problém a po pohnojení (2x) komplexním rychlým hnojivem v zálivce přišlo zlepšení. Známému schla tráva z nedostatku železa. Zabrala na to zelená skalice v zálivce. Prý se to stává, pokud je trávník zatížená a jako hnojivo je používáno hnojivo NPK bez mikroprvků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.127 (?), 11.6.2009 12:30

Dobrý den,

každý má na zálivku trávníku jiný názor. V8mi popsaný problém, že trávník byl vypálen nemusel být jednoznačně způsoben zálivkou odpoledne. Jednou z příčin mohla být nízká výška trávníku, který je potom o hodně více náchylný na vysychání, potažmo spálení sluncem.

Někteří preferují zálivku během dne, i při ostrém slunci, Musí ale aplikovat dostatečné množství vody, ne jenom pokropení, ale třeba 15 min. Další zase preferují zálivku večer, když je chladněji, zajde slunce a voda se dostane snáze ke kořínkům. Oba postupy ale mají své vady. Při odpoledním zaléváním můžete opravdu při nedostatečné zálivce spálit trávník, při večerním se mohou vytvářet plísně v právníků vlivem přemokření. V USA prý údajně zalévají odpoledne, volí tento postup tedy.

Hodně zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 11.6.2009 12:44

Zalévání za přímého slunce mi nepřijde jako dobrý nápad. Jednak se voda zbytečně odpařuje (musíte zalévat o to více), pak může docházet k "lupovému" efektu (trávník se popálí), nemluvě o teplotním šoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika